Zamknij

Christopher Nolan zrywa współpracę z Warner Bros. Jego nowy film trafi do innego studia

14.09.2021 19:59
Christopher Nolan zrywa współpracę z Warner Bros. Jego nowy film trafi do innego studia
fot. Euan Cherry / WENN/agefotostock/East News

Christopher Nolan zakończył współpracę z wytwórnią Warner Bros. Nadchodząca produkcja osławionego reżysera zostanie zrealizowana we współpracy ze studiem Universal. Skąd taka decyzja?

Christopher Nolan stworzy film o Robercie Oppenheimerze, czyli ojcu bomby atomowej. Zapowiedź nowej produkcji od twórcy "Dunkierki" i "Interstellar" odbiła się szerokim echem nie tylko za sprawą omawianej tematyki, ale także faktu, iż z tytułem nie powiązano wytwórni Warner Bros., z którą dotychczas współpracował reżyser. Teraz stało się to oficjalne: współpraca Christophera Nolana i studia braci Warner dobiegła końca

Christopher Nolan zrywa współpracę z Warner Bros.

Popularny reżyser tworzył swoje filmy w stałej współpracy z Warnerem od czasu premiery "Bezsenności" w 2002 roku. Ich ostatnim wspólnym projektem jest "Tenet" z  Robertem Pattinsonem w roli głównej, który zadebiutował latem 2020 roku. Fanów Christophera Nolana z pewnością zdziwił fakt, iż jego nowe dzieło powstanie we współpracy z inną wytwórnią. Nasuwa się więc pytanie - dlaczego?

Magazyn Deadline podał do wiadomości, że sfinansowaniem i dystrybucją niezatytułowanego jeszcze filmu Nolana zajmie się studio Universal Pictures. Choć nie podano przyczyny takiego posunięcia, spekuluje się, że w grę wchodzi kontrowersyjna współpraca Warner Bros. z platformą HBO Max. Zgodnie z zawartą przez nich umową, wszystkie filmy studia, które zadebiutują w 2021 roku, w dniu premiery wylądują też w bibliotece serwisu.

Decyzja Warnera oburzyła wiele osób w środowisku filmowym, w tym samego Christophera Nolana. Filmowiec, który od zawsze hołduje pełni kinowych doświadczeń, głośno krytykował posunięcie wytwórni i (najprawdopodobniej) właśnie dlatego postanowił zerwać z nią współpracę. Podkreślamy jednak, że są to niepotwierdzone spekulacje, a nie oficjalne fakty.

Christopher Nolan: kiedy premiera nowego filmu?

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez Deadline, prace nad nowym filmem Christophera Nolana mogą wystartować w pierwszym kwartale 2022 roku. Premiery możemy się zatem spodziewać w roku 2023.

Na obecną chwilę nie ujawniono ani tytułu filmu, ani szczegółów obsadowych. Pojawiły się jednak pogłoski jakoby w produkcję zaangażowany miał być Cillian Murphy - irlandzki aktor znany głównie z roli w "Peaky Blinders", który kilkakrotnie współpracował już z Nolanem.

RadioZET.pl/Deadline.com