Zamknij

Angelina Jolie powraca. Zobacz klimatyczny zwiastun filmu „Ci, którzy życzą mi śmierci”

08.04.2021 13:00
Angelina Jolie
fot. Xinhua/Photoshot/REPORTER/East News

„Ci, którzy życzą mi śmierci” to najnowszy thriller scenarzysty świetnie przyjętego „Sicario” oraz kolejna głośna rola Angeliny Jolie. Co już wiemy o produkcji? Kiedy premiera?

„Ci, którzy życzą mi śmierci” (org. „Those Who Wish Me Dead”) to także nowy projekt reżysera i scenarzysty Taylora Sheridana. Sheridan zasłynął jako autor scenariusza do doskonale przyjętego filmu „Sicario”, który najpierw omamił publiczność festiwalu „Cannes”, a następnie zdobył trzy nominacje do Oscara. 

Sheridan był autorem scenariusza, a w następnych latach stanął także za kamerą. W 2017 roku pojawił się film „Wind River. Na przeklętej ziemi” – thriller, rozgrywający się na Alasce, w którym bohaterka Elisabeth Olsen musiała pomóc rozwikłać zagadkę brutalnego morderstwa na terenie rezerwatu Indian. Film również zyskał poklask widzów i krytyków, a Sheridanowi zapewnił nagrodę dla najlepszego reżysera Festiwalu w Cannes.

„Ci, którzy życzą mi śmierci” to jego najnowszy projekt. Produkcja, bazująca na powieści Micheala Koryty, opowiada historię nastolatka, który był świadkiem brutalnego morderstwa w dziczy stanu Montana. Teraz musi uciekać przed groźnymi zabójcami, którzy mają za zadanie pozbyć się niewygodnego świadka. Nastolatek na szczęście spotyka na swojej drodze ekspertkę od survivalu. Traf jednak chce, że wokół nich rozpętuje się prawdziwe ogniste piekło – w lesie wybucha ogromny pożar, który może pożreć ich wszystkich. 

Zobacz także

„Ci, którzy życzą mi śmierci” – zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie pierwszy zwiastun filmu. Materiał prezentuje się następująco:

„Ci, którzy życzą mi śmierci” – obsada i ekipa

Film powstał na bazie powieści autorstwa Michela Koryty. Autor jest też jednym ze współautorów scenariusza, wraz z samym Sheridanem oraz Charlesem Leavittem, najlepiej znanym z pracy przy filmach „K-Pax” i „Krwawy diament”. Sheridan stanął także za kamerą.

Przed kamerą natomiast zobaczymy: Angelinę Jolie, Jona Bernthala, Nicolasa Houlta, Aidana Gilena, czy Tylera Perry’ego.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Ci, którzy życzą mi śmierci” – kiedy premiera?

Premiera filmu przewidziana jest na 14 maja. Polska data premiery wydaje się być taka, jak światowa, ale konkretny termin zależy jednak od faktu, czy kina w ogóle będą otwarte.

Czytaj także: "Cruella“ sieje postrach na nowym zwiastunie. Emma Stone zdradza co sądzi o porównaniach z „Jokerem“