Zamknij

„Cicha Ziemia“ – oficjalny zwiastun polskiego filmu z selekcji festiwalu w Toronto [WIDEO]

04.10.2021 15:51
Cicha ziemia - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Gutek Film

„Cicha Ziemia” z oficjalnym zwiastunem. Polski film, który zakwalifikował się do programu prestiżowego festiwalu w Toronto, doczekał się pierwszego zwiastuna. Co materiał wideo mówi nam o produkcji? Kiedy premiera?

„Cicha Ziemia” to najnowszy film Agnieszki Woszczyńskiej z udziałem i Agnieszki Żuławskiej i Dobromira Dymeckiego. Opowieść o kryzysie małżeńskim, podczas urokliwych wakacji we włoskiej willi, zadebiutowała na prestiżowym festiwalu filmowym w Toronto. Film opowiada o przełamywaniu pozorów i o tym, że najgorsze rzeczy mogą rozgrywać się w najładniejszych okolicznościach przyrody. Na dodatek produkcja z opisu przypomina nieco niedawny film Angeliny Jolie „Nad morzem”, w którym zagrała ze swoim ówczesnym mężem, Bradem Pittem.  

„Cicha ziemia” – zwiastun 

W sieci zadebiutował właśnie zwiastun filmu. Materiał prezentuje się następująco:

„Cicha ziemia” – twórcy i ekipa

Pomysłodawczynią projektu jest debiutująca w długim metrażu Agnieszka Woszczyńska. Polka jest reżyserką i współautorką scenariusza, napisanego w duecie z Piotrem Litwinem. Woszczyńska zasłynęła w 2014 roku filmem krótkometrażowym „Fragmenty”, który pokazywany był na  festiwalu w Cannes w seksji Quinzaine des Realisateurs.

W filmie wystąpili zaś Angieszka Żulewska i Dobromir Dymecki. Na dalszym planie towarzyszyć im będą, m.in.: Jean-Marc Barr, Alma Jadorowsky czy Claudio Bigagli.

„Cicha ziemia” – kiedy premiera?

Światowa premiera filmu odbyła się 10 września podczas Toronto Film Festival. Polska planowa jest na 2022 rok, dzięki dystrybutorowi – firmie Gutek Film.

Czytaj także:  Blisko 170 filmów na Warszawskim Festiwalu Filmowym. 37. edycja rusza 8 października [PROGRAM]

RadioZET.pl/Variety/FB: New Europe Film Sales