Zamknij

Polski film w selekcji festiwalu w Toronto. „Cicha ziemia” ze światową premierą na prestiżowym TIFF

12.08.2021 13:14
Ostatni komers - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Gutek Film

Kolejny sukces polskiej kinematografii. Pełnometrażowy film „Cicha ziemia” Agnieszki Woszczyńskiej zadebiutuje podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Co już wiemy o produkcji?

„Cicha ziemia” Agnieszki Woszczyńskiej ze światową premierą w Toronto. Polski film, opowiada o małżeństwie, które wyrusza na wymarzone wakacje do pięknej willi na słonecznej włoskiej wyspie. Na miejscu okazuje się jednak, że budynek nie spełnia oczekiwań pary, a na domiar złego cała okolica boryka się z brakiem wody. Zanim jednak para dowie się o skali problemu, wzywa do pomocy robotnika, który ma naprawić basen. Pojawienie się mężczyzny staje się jednak przyczynkiem do serii niepokojących wydarzeń, które wystawią na próbę więzy małżeńskie kochanków. 

Jak zapowiadają twórcy:

„W pozornie zgodnym małżeństwie do głosu dojdą mroczne instynkty i głęboko skrywane emocje”.

„Cicha ziemia” – pierwsze oficjalne zdjęcie

Wraz z informacją o debiucie filmu podczas tegorocznego festiwalu w Toronto, otrzymaliśmy też pierwszą fotografię z produkcji. Materiał prezentuje się następująco:

„Cicha ziemia” – twórcy i obsada

Za scenariusz i reżyserię filmu odpowiada debiutująca w długim metrażu Agnieszka Woszczyńska, autorka głośnego filmu krótkometrażowego „Fragmenty”, który trafił do selekcji Qunizaine ded Realisateurs podczas festiwalu filmowego w Cannes w 2014 roku.

Na ekranie zobaczymy zaś Angieszkę Żulewską i Dobromira Dymeckiego.

„Cicha ziemia” – kiedy premiera?

Światowa premiera filmu odbędzie się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto, który w tym roku odbywa się w dniach: 9-18 września. Wiadomo już, że film trafi też do polskich odbiorców, dzięki polskiemu dystrybutorowi – firmie Gutek Film. Na razie nieznane są jednak dokładne szczegóły daty kinowej premiery.

Czytaj także:  Nowe Horyzonty 2021 - oficjalny program i nasze propozycje filmów nie do przegapienia [LISTA]

RadioZET.pl/materiały prasowe Gutek Film