Zamknij

Claire Foy i Rooney Mara w obsadzie "Women Talking". Dołączyły do Frances McDormand

17.06.2021 16:29
Claire Foy Rooney Mara
fot. Dukas/REX/Shutterstock/EAST NEWS; Evan Agostini/Invision/AP/EAST NEWS

Obsada filmu "Women Talking", w którym jedną z głównych ról zagra Frances McDormand, powiększyła się o spore grono gwiazd. Należą do niego m.in. Claire Foy i Rooney Mara.

Obsada nadchodzącego filmu "Women Talking" nabiera kształtów. Dotychczas jedyną ogłoszoną gwiazdą produkcji była Frances McDormand. Teraz do nagrodzonej czterema Oscarami aktorki i producentki dołączyły m.in. Rooney Mara i Claire FoyKto jeszcze znalazł się w obsadzie?

Women Talking: Claire Foy, Rooney Mara i pozostała obsada filmu

Rooney Mara i Claire Foy to gwiazdy, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Pierwsza z nich zasłynęła rolą Lisbeth Salander w amerykańskiej wersji "Dziewczyny z tatuażem". Druga to gwiazda "The Crown", która - co ciekawe - również wcieliła się w słynną bohaterkę serii "Millenium". W 2018 roku zagrała ją w filmie "Dziewczyna w sieci pająka"

Poza wspomnianymi aktorkami do obsady filmu "Women Talking" dołączyli także Jessie Buckley ("Czarnobyl"), Judith Ivey ("Adwokat diabła"), Sheila McCarthy ("The Umbrella Academy"), Michelle McLeod ("Mój przyjaciel szpieg") oraz Ben Whishaw ("Pachnidło"), a także debiutujące August Winter, Liv McNeil i Kate Hallett.

Zobacz także

"Women Talking": adaptacja bestsellerowej powieści o napaściach seksualnych w religijnej kolonii

"Women Talking" to adaptacja bestsellerowej powieści Miriam Toews o tym samym tytule. Produkcja przedstawi historię grupy kobiet, które żyją w odizolowanej od świata religijnej kolonii, gdzie starają się pogodzić swoją wiarę z serią napaści seksualnych, jakich dopuszczają się mężczyźni z ich wspólnoty. 

Scenarzystką i reżyserką filmu jest Sarah Polley ("Take This Waltz"). Produkują go należące do Brada Pitta studio Plan B i firma Frances McDormand - Hear/Say Productions na zlecenie MGM. Data premiery "Women Talking" nie została jeszcze ujawniona.

RadioZET.pl/Deadline