Zamknij

Clarence Williams III nie żyje. Grał w "Strażniku Teksasu" i "Miasteczku Twin Peaks"

07.06.2021 07:51
Clarence Williams III
fot. AXELLE/BAUER-GRIFFIN/East News

Zmarł Clarence Williams III - afroamerykański aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, który był ikoną ruchu Black Power. Miał 81 lat. Co było przyczyną jego śmierci?

4 czerwca 2021 roku odszedł Clarence Williams III - aktor, który wystąpił w wielu produkcjach kinowych i telewizyjnych. Miał 81 lat. Zmarł w Los Angeles z powodu raka jelita grubego.

Nie żyje Clarence Williams III  - gdzie grał aktor?

Informację potwierdził portal Deadline. Clarence Williams III urodził się 21 sierpnia 1939 roku w Nowym Jorku na Harlemie. Pochodził z rodziny muzycznej. Wychowywała go babcia, która nie tylko była wokalistką bluesową, ale również aktorką. To właśnie dzięki niej Clarence Williams III w przyszłości zajął się aktorstwem. Zanim do tego doszło, służył w 101 Dywizji Spadochronowej kompanii "C" 506 pułku piechoty.

Na dużym ekranie zadebiutował w roku 1959 w dramacie wojennym "Wzgórze Pork Chop". Była to jednak rola epizodyczna i Williams nie został nawet wymieniony w napisach końcowych. Drogę do większej rozpoznawalności przyniosły mu występy na Broadwayu, gdzie został dostrzeżony przez krytyków i był nominowany do nagrody Tony Award. Dzięki temu zaczął pracę przy serialach telewizyjnych, w tym produkcji, która przyniosła mu największą popularność - "The Mod Squad". Tytuł ukazywał się w latach 1968-1973. Williams wcielał się w nim w policjanta Lincolna Hayesa. Była to jedna z nielicznych produkcji mainstreamowych, która przedstawiała ówczesną kontrkulturę w sposób pozytywny. 

Po zakończeniu "The Mod Squad" Clarence Williams III pojawiał się w epizodach u boku największych gwiazd Hollywood. Mowa między innymi o filmach "Purpurowy deszcz", gdzie wcielił się w ojca Prince'a czy "Sugar Hill", w którym zagrał ojca-narkomana głównych bohaterów wykreowanych przez Wesleya Snipesa i Michaela Wrighta. Innym ważnym tytułem jest serial "1900: Człowiek legenda", w którym Williams wystąpił u boku Tima Rotha i Mélanie Thierry.

Grał też w komediach takich jak "I'm Gonna Git You Sucka" czy "Żółtodzioby". Wśród ważnych seriali z udziałem Williamsa znalazły się epizodyczne i drugoplanowe role w takich produkcjach jak "Bill Cosby Show", "Policjanci z Miami", "Miasteczko Twin Peaks", "Gliniarz i prokurator", "Opowieści z krypty", "Star Trek: Stacja kosmiczna", "Strażnik Teksasu", "Prawo i porządek", "Wszyscy nienawidzą Chrisa", "Dowody zbrodni", czy  "Imperium".

W 1967 roku wyszedł za aktorkę, z którą grał w serialu "The Mod Squad" Glorię Foster. Poznali się kilka lat wcześniej na planie filmu "The Cool World". Małżeństwo przetrwało do roku 1984, ale po rozwodzie para utrzymywała przyjacielskie relacje. Nie mieli potomstwa. To właśnie Williams podał informację o śmierci byłej żony w 2001 roku.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Deadline