Zamknij

Claudia Barrett nie żyje. Ikona westernów i kina science fiction miała 91 lat

10.06.2021 08:53
znicz - materiał poglądowy
fot. Value Stock/East News

Zmarła Claudia Barrett - aktorka, która zaczęła karierę pod koniec lat 40. XX wieku, grając w wielu filmach gatunkowych. Miała 91 lat. Co było przyczyną śmierci?

30 kwietnia 2021 roku odeszła Claudia Barrett. Informacje o jej śmierci podano dopiero kilka tygodni później. Aktorka znana z wielu klasycznych produkcji gatunkowych miała 91 lat.

Claudia Barrett nie żyje - gdzie grała aktorka?

Informację o śmierci Barrett potwierdził portal Deadline. Aktorka zmarła w swoim domu w Palm Desert w Kalifornii z przyczyn naturalnych. Rodzina gwiazdy publicznie ogłosiła jej zgon w nekrologu. Barett urodziła się 3 listopada 1929 roku w Los Angeles. Zaczęła pobierać nauki aktorstwa we wczesnym wieku, by pokonać swoją nieśmiałość. Po ukończeniu szkoły średniej uczyła się na Pasadena Community Playhouse i udzielała się aktorsko w Encino Little Theatre.

Swoją karierę rozpoczęła jako 18-latka kryminałem Warner Bros. "Biały żar", grając u boku Jamesa Cagneya i Virginii Mayo. Następnie wystąpiła w komedii "The Happy Years". W późniejszych latach rozpoczęła współpracę z wytwórnią Republic Pictures, występując w takich produkcjach jak "The Story of Seabiscuit", "Chain Lightning" czy "A Life at Stake". W roku 1953 zagrała w ikonicznej produkcji science fiction - niskobudżetowej wariacji na temat "King-Konga" - "Robot Monster", okrzykniętej najgorszym filmem świata. Wystąpiła jako Alice i to właśnie ona była ofiarą tytułowego stwora.

W kolejnych latach występowała w serialach, głównie westernach. Były to między innymi "Cowboy G-Men", "The Abbott and Costello Show", "The Lone Ranger", "77 Sunset Strip", "The Jack Benny Program", "The Cisco Kid", "Buffalo Bill Jr.", "The Adventures of Wild Bill Hickok", "The Roy Rogers Show", "Death Valley Days" czy "Lawman". W 1964 roku Barrett wycofała się z aktorstwa, ale pozostała w show-biznesie, przez lata pracując dla amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. W 1953 roku wyszła za aktora Alana Wellsa, ale małżeństwo przetrwało tylko 4 lata.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Deadline