Zamknij

Claudine Auger nie żyje. Pierwsza "Dziewczyna Bonda" miała 78 lat

Sylwia Wamej
20.12.2019 10:12
Claudine Auger
fot. Collection Christopher/East News

Claudine Auger nie żyje. To francuska gwiazda, która zapisała się w pamięci widzów rolą Dominique „Domino” Derval w filmie "Operacja Piorun" z 1965 roku. Była pierwszą "Dziewczyną Bonda". Aktorka miała 78 lat.

Claudine Auger nie żyje. Dziewczyna "Bonda" zmarła w wieku 78 lat

Claudine Auger nie żyje. Widzowie najbardziej zapamiętali ją z roli Dominique „Domino” Derval", dziewczyny "Bonda" z filmu "Operacja Piorun" z 1965 roku. Produkcja wyreżyserowana została przez Terence'a Younga. Claudine Auger zmarła w swoim domu w Paryżu, a wiadomość o jej śmierci przekazała reprezentująca ją agentka.

Claudine Auger

Claudine Auger. W jakich filmach zagrała?

Aktorka debiutowała w filmie bardzo wcześnie, bo już trakcie nauki. Jean Cocteau obsadził ją gościnnie w "Testamencie Orfeusza" (1960). Claudine Auger pozowała pół nago do Playboya. W 1971 zagrała razem z dwoma dziewczynami z Bonda Barbarą Bach i Barbarą Bouchet w Belly "Of The Black Tarantula. Na swoim koncie Claudine miała też role w kilku filmach europejskich, jak m.in.  "Triple Cross" (1966) i "The Killing Game" (1967)

Claudine w wieku 28 lat poślubiła starszego o 25 lat starszego reżysera Pierre'a Gasparda- Huita, który dał jej role w kilku filmach, m.in. "The Iron Mask" (1962)," Vengeance Of Kali" (1963). Para rozwiodła się, a Claudine ponownie wyszła za mąż za biznesmena Peter Brenta.

Zagłosuj

Oglądasz filmy o Jamesie Bondzie?

Liczba głosów:

RadioZEt.pl/SW