Zamknij

"Clerks 3": pierwsze zdjęcie, pokazuje jak zmieniły się gwiazdy kultowej komedii [FOTO]

Sergiusz Kurczuk
18.08.2021 09:18
Clerks 2 - Kevin Smith, Jason Mewes - kadr z filmu
fot. Everett Collection/East News

W sieci udostępniono pierwsze zdjęcie z trzeciej części serii "Clerks". Widzimy na nim gwiazdy filmu po latach. Jak zmienili się bohaterowie kultowej produkcji Kevina Smitha?

Po kilkunastoletniej przerwie powracają najsłynniejsi sprzedawcy świata. Trwają prace nad trzecią częścią serii "Clerks". Twórcy filmu postanowili zaprezentować zdjęcie przedstawiające głównych bohaterów.

"Clerks 3": gwiazdy filmu Kevina Smitha na pierwszym zdjęciu

W 1994 roku Kevin Smith swoim niskobudżetowym niezależnym filmem komediowym podbił serca milionów widzów na całym świecie. "Clerks – Sprzedawcy" to opowieść o dwóch sklepikarzach, którzy zmagając się z codziennością, doświadczają wielu absurdalnych sytuacji. Film cieszył się tak dużym uznaniem, że Smith powołał całe uniwersum zwane View Askewniverse, w którym rozgrywało się kilka jego kolejnych produkcji, a sami "Sprzedawcy" w 2006 roku doczekali się kontynuacji. 

Na następną odsłonę przygód Dantego i Randala musimy jeszcze poczekać. Obecnie Smith pracuje nad trzecią częścią, którą ogłoszono w roku 2019. W Vanity Fair pojawiło się jednak pierwsze zdjęcie z "Clerks 3", na którym możemy zobaczyć głównych bohaterów filmu. Widzimy na nim spotkanie po latach gwiazd serii: Trevora Fehrmana (Elias Grover), Briana O’Hallorana (Dante Hicks), Rosario Dawson (Becky Scott) oraz Jeffa Andersona (Randal Graves).

Clerks 3
fot. Clerks 3 - Trevor Fehrman, Brian O’Halloran, Rosario Dawson, Jeff Anderson - materiał promocyjny

Jak widać na powyższej fotografii, w trzeciej części filmu problemy młodych dorosłych ustąpią miejsca kłopotom dojrzałych ludzi, którzy prawdopodobnie nadal będą mieli do czynienia z dziwnymi, absurdalnymi sytuacjami.

"Clerks 3": kiedy premiera?

W części pierwszej dwaj protagoniści pracowali w małym lokalnym sklepie spożywczym o nazwie Quick Stop. W sequelu dołączyły postacie Eliasa i Becky. Dante i Randall byli wówczas pracownikami fast foodu i pod koniec filmu wykupili sklepik, w którym pracowali kilka lat wcześniej. Wygląda więc na to, że część trzecia powróci do korzeni i główni bohaterowie ponownie znajdą się za ladą Quick Stop, tym razem na własnych warunkach. Na razie nie podano daty premiery "Clerks 3", więc fani Kevina Smitha muszą uzbroić się w cierpliwość.

RadioZET.pl/Vanity Fair