Zamknij

Co obejrzeć w telewizji w weekend 2-3 października? Podpowiadamy

02.10.2020 15:39
Co obejrzeć w telewizji w weekend 2-3 października? Podpowiadamy
fot. Film 44 / OddLot Entertainment /Collection Christophel/EAST NEWS

Co obejrzeć w telewizji w weekend 2-3 października? Specjalnie dla Was wybraliśmy najciekawsze produkcje. Kiedy zasiąść przed telewizorem i włączyć ciekawy film? My już wiemy i chętnie dzielimy się tymi informacjami. 

"Co obejrzeć w telewizji" – to częste pytanie w polskich domach w sobotę wieczorem. Mamy ochotę na niezobowiązującą rozrywkę, bądź poważne dramaty. A ramówka telewizyjna nie zachęca do niczego konkretnego. Nie z nami. Ramówka telewizyjna nie ma przed nami tajemnic, dlatego podpowiadamy Wam co obejrzeć w telewizji w weekend 2-3 października.

Co obejrzeć w sobotę 2 października?

Co obejrzeć w telewizji w sobotę 2 października? Sprawdziliśmy. Wybraliśmy dla Was kilka ciekawych propozycji. 

„Aż do piekła” (TVP Kultura, 20.00)

Wyśmienity neo-western, opowiadający o napadzie na bank w małym miasteczku i pościgu, który odbywa się za złoczyńcami. Film przyciąga intrygującym klimatem, świetnym aktorstwem oraz ciekawymi zwrotami akcji, które jeszcze mocniej skupiają uwagę widza. „Hell or High Water” to film, do którego scenariusz napisał Taylor Sheridan, scenarzysta głośnego i nagradzanego „Sicario”, a podobny styl pokazywania brudnej rzeczywistości widoczny jest w wielu scenach obrazu.

„Baby Driver” (AXN, 20.00)

Komedia akcji, opowiadająca o młodym chłopaku, który uważa się za mistrza kierownicy. I rzeczywiście tak jest. Baby jest małomówny i skrupulatnie wykonuje swoje zadanie, dowążac bandziorów z miejsca A do miejsca B, umiejętnie uciekając policji. Sprawa komplikuje się, gdy poznaje piękną kelnerkę i momentalnie się w niej zakochuje. Uczucie zaczyna wpływać na jego decyzje i traci cel z oczu. To może mu przysporzyć wielu wrogów. Jak Baby poradzi sobie z sytuacją? Dowiecie się, oglądając tę rozpędzoną komedię w reżyserii Edgara Wrighta („Hot Fuzz: Ostre psy”, „Scott Pillgrim kontra świat”).

"Mayday" (2 odcinki), Polsat 20.00

Serial „Mayday” to rozszerzona wersja filmu Sama Akina pod tym samym tytułem, sama bazujące na słynnej sztuce teatralnej. „Mayday” jest komedią omyłek, w której każdy z bohaterów nie jest tym, za kogo pierwotnie się podaje, co prowadzi do serii mniej lub bardziej zabawnych sytuacji. Serialowa wersja rozszerza filmowe wątki, dodając smaczków filmowej wersji opowieści.

„Constantine” (TNT, 21.00)

Horror z Keanu Reevesem na podstawie komiksu o tym samym tytule. Constantine to wysłannik piekieł, który chroni świat przed demonami z zaświatów, które stale grożą ludzkości. Bohater jest jedynym, który trzyma balans między siłami ciemności i światła. Gorzej, że przez nową sprawę detektywistyczną, w której ma pomóc rozwikłać zagadkę tajemniczego samobójstwa, bohater zacznie być coraz mocniej kuszony przez siły zła. Intrygujący thriller z elementami nadprzyrodzonymi.

Co obejrzeć w sobotę 3 października w telewizji - pozostałe propozycje 

W sobotę w października możemy też obejrzeć: urokliwą komedię romantyczną z Sandrą Bullock i Hugh Grantem „Dwa tygodnie na miłość” (TVN, 20.00), kontynuacja przygód Tarzana w filmie „Tarzan: Legenda” (TVN7, 20.00), głośny dramat, poświęcony ekstremizmowi na tle rasowym „W ułamku sekundy” (AleKino+, 20.10), czy thriller „System” (Stopklatka TV, 21.55).

Co obejrzeć w niedzielę 3 października?

Co obejrzeć w telewizji w sobotę 2 października? Sprawdziliśmy. Wybraliśmy dla Was kilka ciekawych propozycji. 

„Człowiek w ogniu”, TVP2, 20.00

Amerykański agent po przejściach podejmuje się zadania ochrony córki wziętego biznesmena. Nie spodziewa się nawet, ilu wrogów posiada mężczyzna i jak trudna będzie jego praca. Dobra aktorska chemia i niezłe tempo akcji zapewniają dobrą rozrywkę na wieczór. W rolach głównych Denzel Washington i Dakota Fanning.

„Szybcy i wściekli”, TVN7, 20.00

Film, który zapoczątkował wieloodcinkową franczyzę, zarabiającą miliardy dolarów na całym świecie. Obraz z 2001 roku to jednak dość kameralna opowieść o policjancie, który musi zinfiltrować środowisko drobnych złodziejaszków, którzy w wolnych chwilach uwielbiają urządzać sobie wyścigi na ulicach miast. Pierwszy film to opowieść o zakazanej miłości, która mogła pokrzyżować plany wszystkich zainteresowanych. Tak jednak się nie stało, a seria „Szybcy i wściekli” doczeka się w przyszłym roku odcinka nr 9. Warto przypomnieć sobie skromne początki wysokooktanowej serii. 

„Leon Zawodowiec”, TV Puls, 22.15

Jean Reno i młodziutka Natalie Portman w jednym z najgłośniejszych filmów Luca Bessona. "Leon Zawodowiec" to opowieść o nietypowej przyjaźni między młodą dziewczyną, a płatnym zabójcą, który uratował ją po tym jak jej rodzina została zabita przez skorumpowanych policjantów. Teraz mężczyzna musi pomóc dziewczynie dalej ujść z życiem i poradzić sobie w brutalnym świecie.

„Psychoza”, TVP Kultura, 22.35

Klasyczny film grozy w reżyserii Alfreda Hitchocka, który zapisał się złotymi zgłoskami w historii kinematografii. Produkcja, która przez lata nie straciła nic ze swoje świeżości i nietuzinkowego stylu, a której sceny do dziś inspirują innych twórców filmowych. Intrygująca opowieść o właścicielu małego motelu oraz jego skomplikowanej relacji z matką. Film, który zwyczajnie warto znać.

Co obejrzeć w sobotę 3 października w telewizji - pozostałe propozycje 

W niedzielę możemy zobaczyć także: komedię romantyczną „Scenariusz na miłość” (TVP1, 22.15), komedia fantasy z Ewanem McGregorem „Jack, pogromna olbrzymów” (TVN, 22.30), film biograficzny o Stevie Jobsie „Jobs” (TVP2, 23.30), czy dwie części horroru „Underworld” (TNT, 21.00 i 22.30).