Zamknij

Co obejrzeć w weekend 2-3 października? Podpowiadamy

03.10.2020 09:45
Vienio, Skandal Ewenement Molesty, Best Film
fot. materiały prasowe Best Film

Co obejrzeć w weekend? To pytanie często zadajemy sobie, gdy przychodzą wolne dni i mamy więcej czasu. Podpowiadamy, co warto wybrać z bogatej oferty platform VOD oraz w kinach. Przejrzeliśmy także ramówkę telewizyjną i wybraliśmy dla Was kilka najciekawszych propozycji.

Z okazji weekendu 2-3 października, wybraliśmy dla Wa najciekawsze propozycje filmowe i serialowe nadchodzących dni. Co warto obejrzeć? Sprawdziliśmy.

Co warto obejrzeć w weekend? Podpowiadamy.

Co warto obejrzeć w weekend 2-3 października? My już wiemy i dzielimy się z Wami tą wiedzą. Nasze propoycje to:

„Skandal. Ewenement Molesty”

Dokumentalna opowieść o jednym z najważniejszych polskich  zespołów hip-hopowych, który przetarł szlaki innym muzykom i artystom, nie tylko tego gatunku. Produkcja przygląda się nie tylko początkom grupy, ale także przemianom, które zaszły w naszym kraju w przeciągu ostatnich 25 lat, od kiedy w 1995 Molesta Ewenement wydała pierwsze utwory.

Film w kinach.

„Trolle 2”

Kontynuacja filmu o urokliwych, roztańczonych trollach, które z piosenką na ustach potrafią poradzić sobie z każdym problemem. Druga część przygód pstrokatych bohaterów jest jeszcze bardziej rozpędzona i szalona. Pewnie dlatego, że do wioski przyjeżdża słuchająca metalu bohaterka.

Film w kinach. 

„Proces Siódemki z Chicago”

Nowa produkcja w reżyserii Aarona Sorkina, słynnego amerykańskiego scenarzysty filmowego i serialowego, odpowiedzialnego za sukces takich produkcji, jak "The Social Network", "Steve Jobs", "Newsroom", czy "Prezydencki poker". Tym razem autor wziął na warsztat prawdziwe wydarzenia z protestów w Chicago z 1968 i stworzył dynamiczną opowieść, w szerokim kącie przyglądającą się rozprawie sądowej, która miała znaczący wpływ na dalsze poczynania protestujących, nie tylko w Stanach Zjednoczonych. 

Film dostępny w wybranych kinach, a od 16 października trafi także na platformę Netflix.

„Inni Rodzice”

Komediowy serial telewizyjny, utrzymany w stylistyce mockumentary, czyli nieprawdziwego dokumentu, przyglądający się grupie rodziców, którzy próbują założyć idealne przedszkole, nie tylko dla swoich pociech. Produkcja w humorystyczny sposób przygląda się problemom świeżo upieczonych rodziców, z gracją podchodząc do ich nietypowych wyzwań codzienności.

Dwa sezony dostępne na platformie streamingowej HBO Go.

„Emily w Paryżu”

Młoda specjalistka od marketingu dostaje propozycję pracy w Paryżu. Bez wahania rzuca wszystko i wyjeżdża za granicę, aby na miejscu poznawać uroki nowego, europejskiego życia. Lekki komediodramat z Lily Collins w roli głównej. 

Serial dostępny na platformie Netflix.

„Mroczne wody”

Intrygujący dramat sądowy z Markiem Ruffallo w roli głównej. Adwokat wytacza pozew firmie chemicznej, która posiada długą historię zanieczyszczania wody w rejonie. Sprawa jest jednak bardziej skomplikowana niż się pierwotnie wydawało. Za kamerą Todd Haynes, twórca "Carol" i "I'm Not Here", czyli nietypowego filmu o Bobie Dylanie.

Film dostępny od niedzieli na platformie streamingowej HBO GO. 

„Dick Johnson nie żyje”

Nietypowy film dokumentalny, prezentowany podczas tegorocznego festiwalu Sundance. Dick Johnson jest emerytowany psychiatrą z Nowego Jorku. Sympatyczny pan jest nazywany wręcz "najbardziej kochanym dziadkiem" tego miasta. Mężczyzna oraz jego córka zdają sobie jednak sprawę, że jego życie nieuchronnie zbliża się ku końcowi. Duet postanawia, że aby przygotować się do momentu rzeczywistego odejścia mężczyzny na tamten świat, stworzą filmowy eksperyment. Aby uczcić życie doktora Johnsona, reżyserka raz za razem będzie zabijać go na ekranie, by w ten sposób przygotować się do prawdziwego momentu, gdy owa śmierć nastąpi.  "Wykorzystując magię kina i rodzinne zamiłowanie do czarnego humoru, ojciec i córka razem stawiają czoła temu, co czeka nas wszystkich" - jak możemy czytać w oficjalnym opisie.

Film dostępny na platformie streamingowej Netflix. 

Co poza tym? 

Na Netfliksie zobaczymy także: „doskonały „Spiderman: Uniwersum”, horrory „Koszmar z ulicy wiązów”, czy „Szkoła czarownic”, jak i „Bękarty diabła”.

Dodatkowo przejrzeliśmy dla Was ramówkę telewizyjną i wybraliśmy 8 najciekawszych propozycji.

Czytaj także: