Zamknij

Co obejrzeć w weekend 9-10 października? Propzycje VOD i kinowe.

09.10.2020 15:34
Co obejrzeć w weekend 9-10 października? Propzycje VOD i kinowe.
fot. materiały prasowe M2Films

Co obejrzeć w weekend? To pytanie często zadajemy sobie, gdy przychodzą wolne dni i mamy więcej czasu. Podpowiadamy, co warto wybrać z bogatej oferty platform VOD oraz kina. Wybraliśmy dla Was kilka najciekawszych propozycji.

Z okazji weekendu 9-10 października, wybraliśmy dla Wa najciekawsze propozycje filmowe i serialowe nadchodzących dni. Co warto obejrzeć? Sprawdziliśmy.

Co warto obejrzeć w weekend? Podpowiadamy.

Oto nasze propozycje na weekend 9-10 października. My już wiemy, co warto obejrzeć. Oto nasze propozcyje:

„Gniazdo

"Gniazdo" to dramat o gęstości thrillera i portret psychologiczny, od którego nie potrafimy oderwać wzroku" – pisaliśmy w naszej recenzji filmu. Opowieść o małżeństwie Amerykanów, którzy za karierą przeprowadzają się do Wlk. Brytanii, to intrygująca historia, przyglądająca się ile człowiek jest w stanie zrobić, dla osiągnięcia sukcesu. Produkcja jest świetnie zagrana przez odtwórców głównych ról – Jude'a Law i Carrie Coon, a historia, przyglądająca się granicom, jakie potrafimy przekroczyć, by wydawać się lepszymi niż jesteśmy, potrafi bez reszty wciągnąć.

Film w kinach.

Zobacz także

„Szarlatan”

Nowy film Agnieszki Holland, który pokazywany był podczas Gali Specjalnej tegorocznego festiwalu filmowego w Berlinie. Jest to oparta na faktach opowieść o uzdrowicielu Janie Mikolášku oraz jego nietypowych metodach, dzięki którym był w stanie pomóc tysiącom ludzi, potrzebującym porady medycznej, a nie mającym się do kogo zwrócić. Działania te nie spodobały się jednak ówczesnej władzy, więc mężczyzna wpadł w poważne problemy.  Film w ciekawy sposób opowiada o trudnościach życia mężczyzny i maluje bogaty portret nie tylko nietypowej jednostki, ale i czasów, w których przyszło jej żyć. 

Film w kinach.

Zobacz także

„Pinokio”

Nowa wersja słynnej opowieści dla dzieci o drewnianej kukiełce, która w magiczny sposób została ożywiona i która za wszelką cenę pragnęła zostać prawdziwym, żywym chłopcem. Nowa wersja słynnej opowieści powstała w głowie włoskiego reżysera Matteo Garrone, który dał nam w ostatnich latach takie filmy, jak "Dogman", "Pentameron", czy słynną "Gomorrę". Jego wersja opowieści na pewno więc będzie różnić się od dotychczasowych wariacji na temat powieści Carlo Collodiego.

Film w kinach.

„Nawiedzony dwór w Bly”

Nowa opowieść grozy  o nawiedzonym domu od twórców serialu "Nawiedzony dom na wzgórzu". Pomysłodawca i reżyser Mike Flannagan zabiera nas w kolejną mroczną opowieść, w której w nowatorski sposób pokaże nam najlepsze horrorowe zagrania, tak że włos będzie często i gęsto jeżyć się nam na głowie. 

Serial dostępny na platformie Netflix.

„Małe kobietki”

Nowa wersja słynnej i nagradzanej powieści Louisy May Alcott w gwiazdorskiej obsadzie. Reżyserka Greta Gerwig postanowiła na nowo opowiedzieć historię czterech sióstr na przełomie kilku dekad i dodać do niej coś ze swojego własnego autorskiego spojrzenia. Jej film to przede wszystkim pochwała zaradności i rodzinności, ale także burzliwa historia o problemach wchodzenia w dorosłość i stawania się samodzielnymi. Saoirse Ronan, Emma Watson, Florence Pugh i Eliza Scanlen pokazały na co je stać na ekranie. Film zyskał przychylność widzów i krytyków i nominowany był aż do sześciu Oscarów.

Film dostępny na platformie HBO GO od niedzieli 11 października. 

Czytaj także: Co obejrzeć w telewizji w piątek 9 października? Podpowiadamy.