Zamknij

Co obejrzeć w weekend? Wybraliśmy dla Was najciekawsze propozycje z kin, telewizji i platform VOD

25.09.2020 16:01
Co obejrzeć w weekend? Wybraliśmy dla Was najciekawsze propozycje z kin, telewizji i platform VOD
fot. materiały prasowe Velvet Spoon

Co obejrzeć w weekend? – to częste pytanie, które pada w sobotę i niedzielę w polskich domach. Wychodząc naprzeciw potrzebom widza, postanowiliśmy odpowiedzieć na to ważne pytanie. Przed Wami przewodnik po najciekawszych propozycjach kulturalnych weekendu 26-27 września.

Kino, telewizja i platformy VOD – w dzisiejszych czasach mamy dużo różnych możliwości, jeśli chodzi o źródło rozrywki audiowizualnej. Jak jednak najlepiej wybrać co chcemy oglądać w natłoku nowości i ciekawych propozycji? Ruszamy z pomocą i podpowiadamy, co warto zobaczyć w weekend 26-27 września.

Co obejrzeć w weekend? Podpowiadamy

„Niedosyt”

Nietypowa historia pewnej kobiety, która nie potrafiąc poradzić sobie z presją w domu, znalazła szczególny sposób na przejęcie kontroli nad własnym życiem. Odkryła, że ukojenie przynosi jej... połykanie domowych przedmiotów. To niecodzienne "hobby" zaczyna rządzić jej życiem, dopóki kobieta nie odkryje specyficznego powodu, dla którego to właśnie ta czynność pomaga jej z problemami codzienności.

Film dostępny w wybranych kinach.

„Greenland”

Film katastroficzny z Geraldem Butlerem w roli glównej. Gdy w stronę Ziemi zmierza ogromny meteoryt, który może doprowadzić do zgładzenia ponad połowy ludzkości, wybitny inżynier musi znaleźć sposób, aby uratować siebie i swoją rodzinę, doprowadzając ich do bezpiecznego schronienia w tajnym bunkrze w górach. Zaczyna się walka z żywiołem i czasem.

Film dostępny w kinach.

„A potem tańczyliśmy” 

Szwedzki kandydat do oscarowej nominacji to rozgrywająca się w Gruzji historia tancerza baletowego, który zaczyna podważać zasady dotychczas rządzące jego życiem. Wszystko zmienia się, gdy to jego trupy tanecznej dołącza Irakli, którego metody tańca są diametralnie różne od tego, co dotychczas znał Merab. Między mężczyznami rodzi się rywalizacja, ale jednocześnie pewnego rodzaju fascynacja. Co wyjdzie z tego starcia charakterów?

Film dostępny w wybranych kinach.

Zobacz także

„Rodzina od zaraz”

Mark Wahlberg i Rose Byrne w komediodramacie o małżeństwie, które z dnia na dzień adoptuje trójkę dzieci. W ich poukładane życie wkrada się tym samym chaos i nieokiełznanie, ale chyba właśnie to było im teraz najbardziej potrzebne. Urokliwy film o ścieraniu się charakterów i szukaniu wspólnoty.

Film dostępny na platformie Netflix 

„O psie, który wrócił do domu”

Kino familijne, którego cała fabuła zdradzona jest w samym tytule. Adaptacja powieści W. Bruce'a Camerona pod tym samym tytułem, przybliżająca historię pewnego czworonoga, który wykonał nie lada przeprawę przez Stany Zjednoczone, aby wrócić do swojego właściciela. 

Film dostępny na platformie Netflix

„Faworyta” 

Laureat Oscara za pierwszoplanową rolę Olivii Colman to komediowe spojrzenie na Wlk. Brytanię za czasów panowania Królowej Anny. Film skupia się jednak na jej relacji z podwładnymi, a w szczególności na specyficznym utarczkom i wzajemnym przekomarzaniom z nową służącą – Abigail (Emma Stone). "Faworyta" to pełna specyficznego, czasem czarnego humoru opowieść o tym, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami pałacy największych monarchów. Nominowany do 10 Oscarów film to produkcja, która przyciąga przede wszystkim nietuzinkowym aktorstwem. 

Film dostępny na platformie HBO GO

„Patria” 

Nowy serial produkcji HBO, opowiadający o konflikcie separatystycznym w kraju Basków i jego wpływie na życie zwykłych mieszkańców, po obu stronach sporu. Temat serialu przypomina więc podejście zastosowane w niedanym serialu, również produkcji HBO - "Nasi Chłopcy", opowiadającym o początkach konfliktu w Strefie Gazy. "Patria" to przejmująco ludzka opowieść o zmianach, jakie zachodzą w życiu zwykłych ludzi, gdy spór polityczny wchodzi do każdej sfery codzienności.

Pierwsze dwa odcinki nowego serialu HBO dostępne już na platformie HBO GO.

Czytaj także: Netflix usuwa ponad 50 produkcji. Co zniknie z platformy?