Zamknij

„Co w duszy gra” – dwa nowe zwiastuny najnowszej animacji Pixara

15.10.2020 16:39
„Co w duszy gra” – dwa nowe zwiastuny najnowszej animacji Pixara
fot. materiały prasowe Disney

„Co w duszy gra” to najnowsza animacja wytwórni Pixar, która pretendować będzie o oscarową statuetkę w przyszłym roku. Wytwórnia Disneya wypuścuła właśnie dwa nowe materiały promocyjne zbliżającego się animowanego hitu. Co mówią nam o filmie? Kiedy „Soul” trafi do kin?

Co w duszy gra” (org. „Soul”) Pete’a Doctera to najnowsza animacja wytwórni Pixar, opowiadająca o nauczycielu muzyki, którego kariera jako muzyka jazzowego miała nabrać prawdziwego tempa, gdy… nieoczekiwanie zmarł. Film podąża za duszą mężczyzny w zaświatach i przygląda się nie tylko, co dzieje się z człowiekiem po śmierci, co przede wszystkim – co dzieje się z nim przed narodzinami. Główny bohater omyłkowo trafia bowiem do tej części zaświatów, w których przebywają nowe dusze, które jeszcze nie zawitały na Ziemi i czekają na moment trafienia do czyjegoś konkretnego ciała.

„Co w duszy gra” – dwa nowe zwiastuny 

W sieci pojawiły się właśnie dwa nowe materiały promocyjne, zapowiadające nowy film wytwórni Pixar. Oba materiały w języku polskim prezentują się następująco:

"Zastanawiałeś się kiedyś co sprawia, że Ty, to Ty...?”

"Życie jest pełne możliwości, musisz tylko wiedzieć gdzie szukać":

„Co w duszy gra” – obsada i ekipa

Za sterami filmu „Soul” stoi Pete Docter, autor takich hitów Pixara, jak „Odlot”, czy „W głowie się nie mieści”, które były oscarowymi hitami. Scenariusz do filmu powstał we współpracy Doctera z Mikem Jonesem i Kempem Powersem.

W oryginalnej wersji językowej usłyszymy: Jamiego Foxxa, Tinę Fey, a także znanego z musicalu „Hamilton” i filmu „Cudowny chłopak” Daveeda Diggsa, czy muzyka i założyciela grupy The Roots Questlove’a.

„Co w duszy gra” – kiedy premiera? 

Premiera filmu przewidziana jest obecnie na 25 grudnia w Polsce i na świecie. Termin premiery został przesunięty ze względu na trwającą wciąż pandemię koronawirusa. W chwili obecnej film Doctera ma trafić do polskich kin. Na rynkach zagranicznych, na których dostępna jest platforma streamingowa Disney+, to właśnie tam ma pojawić się nowy film.

Czytaj także: "Sherlock Junior": Netflix planuje stworzenie filmu o młodym Sherlocku.