Zamknij

„Co w duszy gra” nowa animacja Disney/Pixar w kinach już 5 marca! Sprawdź listę kin w swoim mieście

Michał Kaczoń
04.03.2021 07:00
„Co w duszy gra” nowa animacja Disney/Pixar w kinach już 5 marca! Sprawdź listę kin w swoim mieście
fot. materiały prasowe Disney

Od piątku 5 marca kina tradycyjne, jak również lokalne i studyjne, do swego repertuaru dołączą długo wyczekiwaną produkcję studia Pixar „Co w duszy gra”. Laureat tegorocznej gali Złotych Globów® w dwóch kategoriach (Najlepszy film animowany i Najlepsza muzyka) to prawdziwa gratka dla miłośników hollywoodzkiego kina i fanów muzyki. Ten film z pewnością podniesie Was na duchu!

Co w duszy gra” w reżyserii nagrodzonego Oscarem® Pete’a Doctera („W głowie się nie mieści”, „Odlot”), opowiada historię Joe Gardnera, nauczyciela muzyki,którego największą pasją jest jazz. Gdy Joe otrzymuje życiową szansę: będzie mógł grać w najlepszym klubie jazzowym w mieście, dosłownie jedno małe potknięcie sprawia, że przenosi się z ulic Nowego Jorku do Przedświatów – fantastycznego miejsca, w którym nowe dusze, zanim udadzą się na Ziemię, zdobywają swoje osobowości. Zdeterminowany by powrócić do swojego ziemskiego życia, Joe łączy siły z duszą 22, której zupełnie obce są uroki ludzkiej egzystencji. Kiedy Joe usilnie próbuje pokazać 22, dlaczego ludzkie życie jest wspaniałe, sam ma szansę znaleźć odpowiedzi na niektóre spośród najważniejszych życiowych pytań.

Co w duszy gra” – zwiastuny i specjalny projekt muzyczny

W sieci od dłuższego czasu można zobaczyć materiały promocyjne, zapowiadające najnowszy film wytwórni Pixara. Zachęcamy do obejrzenia zwiastunów:

„Zastanawiałeś się kiedyś co sprawia, że Ty, to Ty...?”

„Życie jest pełne możliwości, musisz tylko wiedzieć gdzie szukać"

Muzyczny projekt Kuby Badacha i Aleksandry Kwaśniewskiej dla Disneya

Kuba Badach i Aleksandra Kwaśniewska wspólnie stworzyli piosenkę pt. „Liczy się tylko to” do najnowszej animacji studia Disney i Pixar „Co w duszy gra”. Kuba Badach skomponował muzykę oraz zaśpiewał piosenkę, do której tekst napisała Aleksandra Kwaśniewska. Utwór będzie można usłyszeć na napisach końcowych filmu, a już dziś możecie zobaczyć teledysk.

„Co w duszy gra” – twórcy i obsada

Reżyserem „Co w duszy gra” jest zdobywca Oscara® Pete Docter („W głowie się nie mieści”, „Odlot”), a producentką Dana Murray (krótkometrażówka Pixara pt. „Lou”). Współreżyserem filmu jest Kemp Powers. Scenariusz napisali Pete Docter, Mike Jones i Kemp Powers.

W rolach głównych w polskiej wersji językowej Joe Gardner przemówi głosem Tomasza Kota, a w duszę 22 wcieli się Joanna Koroniewska. W pozostałych rolach będzie można usłyszeć Pawła Domagałę, osobowości sceny muzycznej: Krzysztofa Zalewskiego, Igora Herbuta, Roberta Amiriana oraz gwiazdę polskiej wokalistyki jazzowej Danutę Błażejczyk. A także znanych dziennikarzy radiowych: Marka Niedźwieckiego, Wojciecha Manna, Piotra „Kędziora” Kędzierskiego, Krzysztofa „Jankesa” Jankowskiego i Hirka Wronę.

„Co w duszy gra” – kiedy premiera?

Premiera filmu w Polsce już 5 marca 2021 r. tylko w kinach.  

Poniżej znajdziecie listę kin, w których będziecie mogli obejrzeć najnowszą animację od Disneya i Pixara w swoim mieście.