Zamknij

Colin Farrell i Rachel Weisz w komediowej wariacji na temat "Króla Edypa"

16.06.2021 11:54
Colin Farrell Rachel Weisz
fot. JUSTIN TALLIS/AFP/EAST NEWS

Colin Farrell i Rachel Weisz ponownie spotkają się na ekranie. Gwiazdy filmu "Lobster" wystąpią w najnowszym filmie Todda Solondza, będącym nowym spojrzeniem na mit o Edypie.

Colin Farrell i Rachel Weisz zachwycili widzów i krytyków, kiedy w 2015 roku wystąpili w filmie Yórgosa Lánthimosa o świecie, w którym za brak partnera karze się przemianą w zwierzynę łowną. Jak wszystkie inne dzieła greckiego twórcy, "Lobster" był filmem wymykającym się wszelkim schematom i definicjom, co zostało docenione m.in. na festiwalu w Cannes, gdzie produkcja otrzymała dwie nagrody. Pracę głównych gwiazd produkcji docenił natomiast Todd Solondz, który zdecydował się obsadzić Farrella i Weisz w swoim najnowszym filmie.

Zobacz także

"Love Child": Colin Farrell i Rachel Weisz w filmie opartym na micie o Edypie

Mit o Edypie to jeden z najsłynniejszych tekstów kultury Zachodu - analizowany, interpretowany i przetwarzany na tysiące sposobów przez licznych badaczy, kulturoznawców, historyków, psychiatrów i twórców. "Love Child" w reżyserii Todda Solondza będzie kolejną wariacją na temat tej słynnej opowieści o mężczyźnie, który zabił własnego ojca i poślubił matkę.

Film z Rachel Weisz i Colinem Farrellem w rolach głównych ma być czarną komedią o nad wyraz rozwiniętym dziecku, które planuje pozbyć się brutalnego ojca, by mieć swoją mamę tylko dla siebie. Sprawy komplikują się jednak, kiedy na horyzoncie pojawia się przystojny nieznajomy.

To będzie zabawne i seksowne, i ukształtowane przez hollywoodzkie filmy, które sprawiły, że postanowiłem zostać reżyserem. Zakochałem się bezgranicznie we wspólnej pracy Rachel i Colina i czuję się bardzo zaszczycony, mogąc również rozbudzić ich pasję do poważnej i nieoczekiwanej pracy.

Todd Solondz

"Love Child": Obsada i twórcy

Colin Farrell i Rachel Weisz są póki co jedynymi ogłoszonymi członkami obsady filmu. Nie wiadomo jeszcze, czy Farrell wcieli się w męża Weisz czy w przystojnego nieznajomego, który pojawia się w jej życiu. Solondz jest reżyserem i scenarzystą filmu. Za produkcję odpowiadają Christine Vachon z Killer Films oraz David Hinojosa z 2AM. Data premiery "Love Child" nie została jeszcze ujawniona.

RadioZET.pl/Deadline