Zamknij

Coronji Calhoun Sr. nie żyje. Aktor z filmu "Czekając na wyrok" miał tylko 30 lat

12.11.2021 08:01
Znicz- materiał poglądowy
fot. Value Stock Images

Zmarł Coronji Calhoun Sr. - amerykański aktor dziecięcy znany z filmu "Czekając na wyrok". Miał jedynie 30 lat. Co było przyczyną przedwczesnej śmierci?

13 października 2021 roku odszedł Coronji Calhoun Sr. - aktor dziecięcy, którego zapamiętali widzowie filmu "Czekając na wyrok". Zmarł w New Sarpy w Luizjanie. Miał tylko 30 lat. Co przyczyniło się do śmierci?

Coronji Calhoun Sr. nie żyje

Smutną wiadomość przekazał portal Deadline. Śmierć Calhouna potwierdziła jego matka, Theresa C. Bailey. Informacja o zgonie pojawiła się niemal miesiąc od zdarzenia. 

Coronji Calhoun Sr. zmarł z powodu zastoinowej niewydolności serca i problemów z płucami. Bailey napisała oficjalne oświadczenie po tym, jak ogłosiła śmierć syna.

Jesteśmy zszokowani wylewem miłości, jaką społeczność i przybrana rodzina Coronjiego okazała podczas naszej żałoby. Kiedy skończymy ten rozdział, prosimy, abyście wspominając go, pamiętali o kochaniu bliźniego swego jak siebie samego, ponieważ taki właśnie stosunek miał Coronji do całej swojej społeczności.

Coronji Calhoun Sr. urodził się 28 listopada 1990 roku w Nowym Orleanie w Luizjanie. Wystąpił tylko w jednej roli - wcześniej wspomnianym dramacie "Czekając na wyrok" z 2001 roku. W filmie wcielał się w Tyrella, nieustannie krytykowanego syna Leticii Musgrove - głównej bohaterki granej przez Halle Berry. Rolę dostał podczas castingu w Luizjanie. W filmie bohater ginie z powodu udziału w poważnym wypadku.

Film "Czekając na wyrok" ma duża wartość historyczną. To pierwsza produkcja, za którą Oscara zdobyła aktorka pierwszoplanowa o innym kolorze skóry niż biały. Nagroda trafiła bowiem w ręce Berry. W produkcji reżyserowanej przez Marca Forstera wystąpili również Billy Bob Thornton, Heath Ledger oraz Sean Combs.

Calhoun był jednym z sześciorga dzieci Bailey. Zostawił swojego 10-letniego syna i 13-letniego pasierba.

RadioZET.pl/Deadline