Zamknij

Crossover, którego się nie spodziewaliście. „Venom 2” dzieli sceny z… „Matrixem 4”

13.10.2021 16:19
Venom 2: Carnage - kadr z filmu
fot. materiały prasowe UIP

„Venom 2: Carnage” wchodzi do polskich kin w najbliższy piątek, 15 października. Już teraz wiemy, że w filmie zobaczymy co najmniej jeden element wyjęty z filmu „Matrix 4”, który trafi do kin w grudniu tego roku. Jak do tego doszło? I jakie sceny zobaczymy w obu produkcjach?

„Venom 2: Carnage” to kontynuacja kinowego hitu Sony z udziałem Toma Hardy’ego i Michelle Willliams, opowiadająca o przyjaźni człowieka i kosmity zamieszkującego jego ciało. „Venom 2” zaczyna się niedługo po wydarzeniach pierwszej części i powiada historię starcia głównego bohatera z groźnym przeciwnikiem. Carnage to alter-ego groźnego mordercy Cletusa Kasady’ego.

„Venon 2” korzysta ze scen z „Matrixa 4” 

Jak informują dziennikarze portalu Screen Rant, „Venom 2: Carnage” i „ Matrix 4” były kręcone równocześnie w lutym 2020 roku w San Francisco. To sprawiło, że ekipy obu produkcji musiały uważać, by kręcić tylko w wyznaczonych do tego miejscach. Jako, że nie udało się tego zrobić – jeden element z planu „Matrixa 4” trafił do filmu „Venom 2: Carnage”.

„Helikoptery, które widzimy w filmie tak naprawdę pochodzę z Matrixa 4”

– zdradził Christopher Kusiak, odpowiedzialny za znalezienie lokalizacji do filmu.

„Matrix był kręcony w tym samym czasie, więc na ekranie możemy zobaczyć część ich aktywności na planie”.

Wedle Kusiaka i portalu Screen Rant w jednej ze scen „Venoma 2” możemy zobaczyć i usłyszeć helikoptery. Zamiast jednak wykorzystywać do tego celu własne helikoptery, filmowcy „Venoma 2” skorzystali, że w tym czasie „Matrix 4” kręcił dokładnie sceny z udziałem helikopterów. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć jak sceny te wygldają w "Matrixie 4". 

Ważnym kontekstem jest także fakt, że Kusiak zdradza, iż przez równoległe plany zdjęciowe, „Venom 2” musiał nieco zmienić lokalizację jednej z ważnych scen  filmu.

„Wiele z naszych ujęć z samochodu musiało wypaść z planu pracy, bo ekipa Matrixa kontrolowała większość śródmieścia. Musieliśmy przenieść jedną z naszych sekwencji na dach garażu, aby nie dostać się do części miasta, zajętych przez Matrixa. Pewnie gdybyśmy byli pierwsi z prośbą o udostępnienie przestrzeni przez miasto, sytuacja byłaby odwrotna”.

„Venom 2: Carnage” – zwiastun

Film reklamowany jest następującym zwiastunem:

„Venom 2: Carnage” – kiedy premiera?

Premiera filmu zaplanowana jest na 15 października.

Czytaj także:  Najlepsze filmy biograficzne - TOP 10. M.in. "Bogowie", "Fighter" i "Piękny umysł" [ZDJĘCIA]

RadioZET.pl/Screen Rant/IGN.com

Zobacz także