Zamknij

"Cruella 2": Emma Stone powróci w drugiej części spin-offu "101 dalmatyńczyków"

16.08.2021 13:41
Cruella - Emma Stone - kadr z filmu Disneya
fot. Disney/Ferrari Press/East News

Emma Stone zawarła umowę z Disneyem na drugą część filmu "Cruella". Kiedy premiera kontynuacji historii złowieszczej kreatorki mody?

"Cruella" stała się międzynarodowym hitem. Z tego powodu przedstawiciele The Walt Disney Company postanowili powołać do życia ciąg dalszy historii antagonistki ze "101 dalmatyńczyków". W tytułowej roli powróci Emma Stone.

"Cruella 2": Emma Stone w obsadzie drugiej części filmu

Spin-off słynnego filmu familijnego o cętkowanych pieskach zarobił 221 milionów dolarów na całym świecie. W samych Stanach Zjednoczonych zysk wynosił 85 milionów dolarów. Nic więc dziwnego, że podjęto decyzję o sequelu "Cruelli".

Jak podaje The Hollywood Reporter, do obsady powróci odtwórczyni antybohaterki. Emma Stone podpisała umowę na "Cruellę 2". Powrócą również reżyser Craig Gillespie i scenarzysta Tony McNamara. W pierwszej części filmu widzowie mieli okazję genezę Cruelli. W fabule pojawiło się wiele odniesień do "101 dalmatyńczyków", które jednocześnie wyjaśniały pewne sytuacje z klasycznej animacji Disneya. W drugiej części prawdopodobnie zobaczymy jak Cruella została potężną kreatorką mody, chociaż nie wykluczone, że film może mieć już elementy fabularne "101 dalmatyńczyków", których powrót na duży ekran zasugerowano pod koniec filmu Gillespie'ego.

"Cruella" była jedną z nielicznych produkcji Disneya, która z powodu pandemii koronawirusa trafiła jednocześnie do kin i na platformę stramingową Disney+ za dodatkową opłatą. Jak widać, Emma Stone nie miała za złe tego rodzaju dystrybucji. W przeciwieństwie do Scareltt Johansson, która złoża pozew do sądu o złamanie jej kontraktu na film "Black Widow". Zdaniem aktorki udostępnienie produkcji Marvela w internecie przyczyniło się do straty jej przychodów.

"Cruella 2": kiedy premiera?

Na razie nie zdradzono pozostałych szczegółów na temat powstającego sequela "Cruelli". Na film poczekamy zapewne około dwóch lat. Jeśli dystrybucja kinowa wróci do normy, "Cruella 2" prawdopodobnie trafi wyłącznie na duży ekran.

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter