Zamknij

"Cruella" doczeka się drugiej części? Reżyser komentuje szanse na kontynuację

02.06.2021 14:52
"Cruella" doczeka się drugiej części? Reżyser komentuje szanse na kontynuację
fot. Walt Disney Studios // BEEM/Beem/East News

Czy "Cruella" z Emmą Stone w roli głównej doczeka się sequela? Reżyser filmu Craig Gillespie wypowiedział się w tej kwestii.

"Cruella" to najnowszy kinowy hit Disneya z Emmą Stone w roli głównej. Produkcja o początkach słynnej Cruelli De Mon, którą przed laty poznaliśmy w "101 dalmatyńczykach", okazała się olbrzymim sukcesem. Film zarobił na ten moment 40 milionów dolarów, a opinie widzów i krytyków są niezwykle przychylne. Czy to oznacza, że "Cruella 2" powstanie?

Zobacz także

"Cruella" - film Disneya doczeka się drugiej części?

Reżyser "Cruelli", Craig Gillespie, udzielił ostatnio wywiadu dla magazynu Collider. Podczas rozmowy padło pytanie o ewentualną kontynuację historii tytułowej bohaterki. Filmowiec wyraził chęć nakręcenia kolejnej odsłony podkreślając, że to, co widzieliśmy w kinie to zaledwie początek fascynującej historii Cruelli. Postawił jednak pewien warunek - w sequelu miałaby powrócić cała ekipa filmowa pracująca nad pierwszą częścią.

Tylko z tą samą ekipą. Praca z tymi ludźmi była wielką przyjemnością. Tony [McNamara] napisał scenariusz, Disney bardzo nas wspierał. Naprawdę sprzyjali poczuciu bezpieczeństwa i pozwolili nam na rozwinięcie skrzydeł bez żadnych reperkusji. Cały czas przekraczaliśmy pewne granice i zastanawialiśmy się, czy Disneyowi będzie to pasowało, ale oni zawsze dzwonili i mówili, że wszystko jest w porządku.

Craig Gillespie dla Collidera

"Cruella" zadebiutowała w Polsce 28 maja 2021 roku i szturmem podbiła kina. W roli głównej wystąpiła Emma Stone, zaś na ekranie towarzyszą jej między innymi Emma Thompson ( "Harry Potter",  "Love Actually"), Joel FryPaul Walter HauserJohn McCreaEmily Beecham.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

RadioZET.pl/Comingsoon.net