Zamknij

„Cruella”: Emma Stone jako Cruella DeMon - zobacz klimatyczny zwiastun [WIDEO]

17.02.2021 14:39
Cruella -  kadr z planu
fot. Dean / SplashNews.com/East News

„Cruella” to nowy film wytwórni Disneya. Jest to prequel, skupiający się na młodości Cruelli DeMon, głównej złej postaci „101 Dalmatyńczyków”. W młodą Cruellę wcieliła się Emma Stone. Kiedy premiera?

„Cruella” to filmowy prequel słynnych „101 Dalmatyńczyków”. Produkcja Disneya ma być skupiona na latach młodości Cruelli DeMon (znanej po angielsku jako Cruella De Vil). W rolę wcieli się Emma Stone. Wedle oficjalnego opisu fabuły akcja filmu rozgrywa się w 1970 roku w Londynie, gdzie młoda projektantka mody - Estella De Mon zaczyna marzyć o stworzeniu ubrań w charakterystyczne psie cętki dalmatyńczyków. Film przygląda się powolnej przemianie bohaterki w groźną i nieustępliwą „chodzącą legendę”, jaką jest Cruella.

Warto przypomnieć, że animowane filmy o przygodach „101 dalmatyńczyków” doczekały się także dwóch wersji aktorskich. W tych filmach w postać Cruelli wcielała się niezawodna Glenn Close. Jak Emma Stone poradzi sobie z rolą? Pierwsze próbki aktorskie możemy zobaczyć na nowym materiale promocyjnym.

Zobacz także

„Cruella” - zwiastun

W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun film. Materiał prezentuje się następująco

„Cruella” - obsada i ekipa

Reżyserem filmu „Cruella” jest Craig Gillespie, odpowiedzialny za sukces filmu „Jestem najlepsza. Ja, Tonya”. Scenariusz powstał w głowach: nominowanego do Oscara (za „Faworytę”) Tony’egpo McNamary oraz całego zastępu scenarzystów, wśród których znajdują się także: Aline Brosh McKenn („Crazy Ex Girlfriend”), Kelly Marcel („Pięćdziesiąt twarzy Greya”, „Venom”), Steve Zissis (serial „Bliskość” HBO) czy Dana Fox.

W rolę tytułową wcieli się Emma Stone. Aktorka, znana najlepiej z ról w takich filmach, jak „La La Land”, „Łatwa dziewczyna”, „Służące” czy „Zombieland”. Partnerować jej będą: Emma Thompson, Joel Fry, Paul Walter Hauser, Emily Beecham oraz Mark Strong.

Warto zwrócić uwagę, że Glenn Close jest też producentką obrazu. Czy pojawi się też w małym cameo na ekranie?

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Cruella” - kiedy premiera?

Film ma zadebiutować w kinach 28 maja 2021 roku. Gdyby nie udało się wypuścić filmu do kin, pewnie Disney zdecyduje się przenieść premierę na swoją platformę Disney+. Na razie jednak wytwórnia skupia się na kinowym oknie dystrybucji.

Czytaj także: Gremliny powracają. W projekcie wziął udział aktor z oryginalnego filmu "Gremliny rozrabiają"