Zamknij

"Cruella": Nowy zwiastun filmu Disneya z piosenką Florence and the Machine [WIDEO]

11.05.2021 15:02
Cruella nowy zwiastun z piosenką Florence and the Machine
fot. Laurie Sparham @ 2021 Disney Enterprises Inc. All Rights Reserved

"Cruella" nadchodzi! Nowy zwiastun filmu Disneya o złowrogiej projektantce mody zachwyca nie tylko genialną kreacją Emmy Stone, lecz także utworem "Call Me Cruella" w wykonaniu Florence and the Machine.

"Cruella" już niebawem trafi na ekrany, w związku z czym Disney coraz bardziej podsyca ciekawość fanów demonicznej antybohaterki, udostępniając kolejne urywki filmu z fantastyczną Emmą Stone w tytułowej roli. Najnowszy zwiastun produkcji przynosi niespodzianki nie tylko w postaci nowych scen. W wideo pojawiają się też pierwsze fragmenty piosenki "Call Me Cruella" zespołu Florence and the Machine.

"Cruella": Nowy zwiastun z utworem "Call Me Cruella" Florence and the Machine

"Cruella" to prequel animacji "101 dalmatyńczyków" z 1961 roku, a także filmu aktorskiego z 1996 roku, w którym główną rolę grała Glenn Close. W nadchodzącej produkcji poznamy historię niesamowicie utalentowanej i ambitnej dziewczyny, której obsesja na punkcie kariery w świecie mody doprowadziła ją do szaleństwa. Akcja "Cruelli" toczy się w latach 70. XX wieku, a jej tło stanowi punkrockowa rewolucja w Londynie.

Charakterystyczny klimat tej wyjątkowej epoki mają oddawać nie tylko scenografia, charakteryzacja i kostiumy Jenny Beavan, ale także muzyka stworzona przez nagrodzonego Emmy kompozytora Nicholasa Britella. To właśnie on napisał utwór "Call Me Cruella" dla Florence and the Machine, którego fragment usłyszycie w poniższym zwiastunie:

"Cruella" nie jest pierwszym doświadczeniem Florence and the Machine z muzyką filmową. Wręcz przeciwnie. Piosenki śpiewane przez Florence Welch wielokrotnie pojawiały się w filmach i serialach. Utwór "Breath of Life" promował "Królewnę Śnieżkę i Łowcę", "Heavy in Your Arms" pojawił się na ścieżce dźwiękowej 3. części sagi "Zmierzch", zaś "Jenny of Oldstones" można znaleźć na soundtracku 8. sezonu "Gry o tron". Mimo to, wokalistka wyznała, że możliwość współtworzenia i wykonywania piosenki do filmu Disneya, jest spełnieniem jej dziecięcych marzeń. 

Wśród pierwszych piosenek, jakie uczyłam się śpiewać, były właśnie piosenki Disneya. A czarne charaktery zwykle dostawały najlepsze kawałki. Tak więc pomoc przy tworzeniu oraz wykonywanie piosenki z "Cruelli" jest spełnieniem długo odkładanego marzenia z dzieciństwa. Jestem tak wdzięczna Nicholasowi Britellowi i Disneyowi za to, że dali mi wolność tworzenia i zaufali mi w kwestii pięknego szaleństwa Cruelli.

Florence Welch

"Cruella" - Kiedy premiera nowego filmu Disneya?

"Cruella" w reżyserii Craiga Gillespie ("I, Tonya") trafi jednocześnie do kin i na platformę Disney+. W filmie, poza nagrodzoną Oscarem Emmą Stone, występują także Joel Fry, Paul Walter Hauser, Mark Strong, Emily Beecham oraz Emma Thompson w roli baronowej von Hellman. Premiera filmu została zapowiedziana na 28 maja 2021 roku (w Polsce ma odbyć się dzień później), zaś soundtrack z utworem "Call Me Cruella" zostanie wypuszczony 21 maja 2021.

RadioZET.pl/Collider