Zamknij

Pierwsze reakcje na "Cruellę" są jednogłośne. To najlepszy aktorski film Disneya!

17.05.2021 16:35
Cruella opinie czy warto
fot. materiały prasowe Disney Enterprises Inc.

"Cruella" zawojuje kino i podbije serca widzów - zarówno tych, którzy kochają, jak i tych, którzy nie znoszą aktorskich remaków Disneya. Pierwsze opinie na temat filmu z Emmą Stone w tytułowej roli są niesamowicie pochlebne.

"Cruella" trafi do kin 28 maja 2021, jednak grupa szczęśliwców miała już okazję obejrzeć najnowszy aktorski film Disneya. Należący do niej krytycy prześcigają się w zachwytach nad kreacjami aktorskimi Emmy Stone i Emmy Thompson, chwaląc jednocześnie cały film za jego "anty-disneyowskość".

"Cruella": Pierwsze opinie o nowym filmie Disneya

"Cruella" ma szanse stać się jednym z największych hitów tego lata i jednym z najważniejszych aktorskich filmów Disneya - tak zwiastują dziennikarze, którzy mieli już okazję obejrzeć najnowszą produkcję poświęconą złowrogiej Cruelli de Mon. Po pierwszych seansach, które odbyły się 14 maja 2021 roku, filmowa strona Twittera została zalana pochwalnymi mini-recenzjami "Cruelli". Przytaczamy najważniejsze z nich:

Generalnie mam zerowe zainteresowanie aktorskimi remake'ami i/lub genezami czarnych charakterów, ale... zobaczyłem "Cruellę" i jest TAK CHOLERNIE DOBRA. Tak mocno mnie spoliczkowała, że dzień później wciąż mam czerwoną twarz. 

Jeśli połączenie filmów "Diabeł ubiera się u Prady", "Wiedźmy" i "Ze śmiercią jej do twarzy" brzmi jak coś w Twoim guście, zobacz ten film.

Joel Meares z "Rotten Tomatoes"

"Cruella jest de-monicznie dobra! Szykujcie się na Emmę Thompson i Emmę Stone idące łeb w łeb. Zaufajcie temu, jak wyglądają zwiastuny i kostiumy, które w nich widzicie, ponieważ ten film zniewala i zachwyca. Oh, a akompaniuje temu za*ebista ścieżka dźwiękowa.

Jazz Tangcay, "Variety"

"Cruella" może okazać się największą niespodzianką tego lata. Odważna, mroczna i cudownie anty-Disneyowska. Emma Stone jest perfekcyjna jako Cruella. Fryzury i make-up, scenografia i kostiumy są pewnymi kandydatami do nominacji do Oscarów. Paul Walter Hauser jest fantastyczny a pies Winks przeuroczy.

Scott Menzel z Hollywood Critics Association

Widziałam "Cruellę". No i TO jest typ księżniczki Disneya, pod którą mogę się podpisać, skarbie.

P.S. Mamy w jej gangu pierwszą oficjalną i dumną postać LGBT Disneya

P.S.S. Kibicuję Cruelli i Jasperowi

Grace Randolph z Critics Choice Association

"Cruella" to smaczny żart. Bogate efekty wizualne i kreatywne zdjęcia uwydatniają tę zwięzłą historię postaci zanurzoną w kampowej stylistyce. Emma Stone trzeszczy, ewoluując w tytułowej roli u boku cierpkiej baronowej Emmy Thompson. Joel Fry i Paul Walter Hauser są wspaniałymi wspólnikami w tej zbrodni.

Simon Thompson, dziennikarz filmowy

"Cruella" jest jednym z najmocniejszych aktorskich remaków Disneya, który przynosi dostosowaną do nowej epoki genezę bohaterki, jednocześnie prezentując zapierającą dech w piersiach modę. Emma Stone jest szalenie zabawna w tytułowej roli i w pełni angażuje się w postać złowrogiej osoby w nieustraszonym i odważnym występie.

"Discussing Film"

"Cruella" - Kiedy premiera filmu w polskich kinach?

Najnowszy film Disneya to opowieść o młodości słynnej Cruelli de Mon, która przypada na czas punkrockowej rewolucji w latach 70. w Londynie. Estella jest bystrą i kreatywną dziewczyną, która robi wszystko, by zaistnieć w zawodzie projektantki. Pewnego dnia jej talent przyciąga wzrok baronowej von Hellman, legendarnej ikony mody. Ich relacja wprawia w ruch bieg wydarzeń, które doprowadzą do tego, że Estella ujawni swoją nikczemną stronę i stanie się żądną zemsty Cruellą.

W tytułowej roli występuje Emma Stone, zaś w baronową von Hellman wciela się Emma Thompson. Wybitnemu oscarowemu duetowi na ekranie towarzyszą m.in. Joel Fry, Paul Walter Hauser, Mark Strong, Emily Beecham. Premiera "Cruelli" w polskich kinach odbędzie się 28 maja 2021.

RadioZET.pl