Zamknij

„Cruella“ sieje postrach na nowym zwiastunie. Emma Stone zdradza co sądzi o porównaniach z „Jokerem“

08.04.2021 14:44
Cruella - kadr z filmu
fot. Walt Disney Studios // BEEM/Beem/East News

„Cruella” to nowy film aktorski wytwórni Disneya, opowiadający o młodości znanej ze „101 Dalmatyńczyków” postaci, Cruelli DeMon. W sieci pojawił się nowy zwiastun. Kiedy premiera?

„Cruella” Craiga Gillespiego to nowe spojrzenie na dobrze znaną postać. Podobnie, jak Diabolina w dwóch częściach „Czarownicy”, tak teraz Cruella DeMon, dostała swój własny film, przyglądający się nieznanej dotąd historii „głównej złej” lubianego filmu dla najmłodszych.

„Cruella” pojawiła się w animowanych filmach z serii „101 Dalmatyńczyków”, a także w dwóch aktorskich filmach, gdzie wcielała się w nią niezawodna Glenn Close. Teraz Emma Stone przejęła schedę po koleżance po fachu i prezentuje nieznaną historię młodości Cruelli.

Zobacz także

„Cruella“ – nowy zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie nowy zwiastun produkcji. Materiał, wypełniony nowymi scenami, prezentuje się następująco:

„Cruella“ – Emma Stone zdradza co sądzi o porównaniach do „Jokera" 

Niedługo po publikacji pierwszego materiału wideo, promującego film, w sieci pojawiło się wiele głosów, które zwróciły uwagę na pewne podobieństwa w pokazywaniu postaci Estelli, zanim stała się Cruellą DeMon i Arthura Flecka, zanim ten stał się Jokerem w filmie „Joker“. Emma Stone również widziała te porównania i w jednym z niedawnych wywiadów postanowiła odnieść się bezpośrednio do słów fanów.

Aktorka, w rozmowie z magazynem Total Film zaznaczyła, że choć uważa, że oba filmy różnią się od siebie, potrafi zrozumieć zwrócenie uwagi na pewne podobieństwa, w szczególności w mroczniejszym tonie opowieści i tak silnym skupieniu na jednostce, zanim ta stała się „złą postacią”. 

„Trudno jest nazwać kogoś »złym«, kiedy widzi się jego historię od samego początku” – zdradziła magazynowi.

Dodała także, że film w bardzo wielu punktach różni się od „Jokera”, a ona sama: 

„Nawet w najśmielszych snach nie porównywałabym się do Joaquina Phoenixa. Chciałabym być bardziej jak on” – śmiała się w wywiadzie.

Słowa o podobieństwie obu projektów skomentował także reżyser, Craig Gillespie. Mężczyzna zwrócił uwagę, że widownia lubi posiadać jakiś kulturowy punkt odniesienia, oceniając nowe dzieła. 

„W naszym filmie są pewne głębokie, emocjonalne rzeczy, z którymi musi zmierzyć się Cruella, które spychają ją w stronę złoczyńcy. Także, w tym sensie, jest to nieco podobne. Równocześnie jest to też odmienny, odrębny projekt”.

Reżyser zwrócił w szczególności uwagę na to, że „Cruella” ma być filmem pełnym humoru i zabawy, wypełnionym także szczególnymi, rytmicznymi wymianami zdań, które znacznie różnią się od stylistyki „Jokera”.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Cruella” – obsada i ekipa 

Za film odpowiada reżyser Craig Gillespie, najlepiej znany z filmu „Jestem najlepsza. Ja, Tonya”.

Scenariusz powstał w głowie Dany Fox i Tony’ego McNamary, a na ekranie zobaczymy Emmę Stonę oraz takich aktorów jak: Emma Thompson, Paul Walter Hauser, Joel Fry, Emily Beecham, czy Mark Strong. 

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

„Cruella” – kiedy premiera? 

Film ma pojawić się w kinach oraz na platformie Disney+ już 28 maja. Polska premiera wciąż szykowana jest na ten termin. W wypadku nie otworzenia polskich placówek kultury przed tą datą polski oddział Disneya najprawdopodobniej po prostu przesunie termin premiery.

Czytaj także: "Pogromcy duchów. Dziedzictwo" - Paul Rudd w uroczym fragmencie filmu [WIDEO]

Radiozet.pl/Total Film/Games Radar