Zamknij

"Czarna owca": Arkadiusz Jakubik i Magdalena Popławska w nowym filmie reżysera "Juliusza"

10.05.2021 15:00
Czarna owca film polski 2021
fot. TVN/Jarosław Sosiński

Arkadiusz Jakubik i Magdalena Popławska już niebawem zadebiutują jako małżeństwo w słodko-gorzkim filmie "Czarna owca". Reżyseruje Aleksander Pietrzak ("Juliusz"). O czym opowie jego nowy obraz?

"Czarna owca" zapowiadana jest jako słodko-gorzki komediodramat o współczesnej rodzinie, przedstawiony oczami młodego youtubera. W rolach głównych występują Arkadiusz Jakubik i Magdalena Popławska. Reżyserem obrazu jest Aleksander Pietrzak, który w 2018 roku zrealizował komedię "Juliusz". O czym dokładnie opowiada film "Czarna owca", kogo jeszcze w nim zobaczymy i kiedy trafi na ekrany? 

"Czarna owca": O czym jest nowy film z Arkiem Jakubikiem i Magdą Popławską?

Magda (Magdalena Popławska) i Arek (Arkadiusz Jakubik) to zgrane małżeństwo z 25-letnim stażem, które sprawuje opiekę nad chorym dziadkiem. Mieszkanie dzielą ze swoim synem Tomkiem, youtuberem, który od wielu lat jest w związku z Asią. Z zewnątrz bohaterowie filmu "Czarna owca" wyglądają jak każda inna, zwyczajna rodzina, jednak gdy przyjrzymy się im bliżej, okaże się, że Magda - nauczycielka w katolickim liceum - tak naprawdę jest lesbijką, zaś Arek od długiego czasu nie ma pracy i nie potrafi znaleźć nowej. Kiedy kobieta postanawia wreszcie pójść za głosem serca, jej decyzja uruchamia lawinę wydarzeń, które na zawsze odmienią życie każdego z członków tej z pozoru zwyczajnej rodziny.

ZOBACZ TEŻ: Magdalena Popławska w Radiu ZET: Pierwszą traumę zaliczyłam w teatrze [WIDEO]

"Czarna owca" zapowiadana jest jako wzruszający komediodramat o rodzinnych więzach, które są nierozerwalne pomimo różnic międzypokoleniowych, braku komunikacji i dużych zmian w życiu. Film ma być odpowiedzią na szereg istotnych pytań dotyczących relacji rodzinnych i dojrzewania, podaną w ciepły i zabawny sposób.

Film porusza kilka tematów, takich jak wybór między karierą a rodziną, dojrzewanie do bycia ojcem, próba odnalezienia się w całkowicie nowej sytuacji życiowej, ale chyba przede wszystkim ten film jest o tym, że dziecko zawiązuje więź na zawsze. Dwie najpiękniejsze emocje to śmiech i płacz. To może dać nam komediodramat i to mam nadzieje - da nam „Czarna owca”.

Aleksander Pietrzak, reżyser "Czarnej owcy"

"Czarna owca": Obsada i twórcy. Kiedy premiera filmu?

W obsadzie "Czarnej owcy" - poza Arkadiuszem Jakubikiem i Magdaleną Popławską - znaleźli się Kamil Szeptycki ("Kamienie na szaniec") jako Tomek, Agata Różycka ("39 i pół tygodnia") jako jego dziewczyna Asia, Anna Cieślak ("Szadź"), Anna Smołowik ("W jak morderstwo") oraz Włodzimierz Press - legendarny Grigorij Saakaszwili z serialu "Czterej pancerni i pies" - w roli dziadka.

Za realizację filmu odpowiadają twórcy "Juliusza" - Aleksander Pietrzak (reżyseria) i Mateusz Pastewka (zdjęcia). Scenariusz napisał Bartosz Kozera ("Pod powierzchnią"). Film jest produkcją TVN, zaś za jego kinową dystrybucję odpowiada Next Film. "Czarna owca" trafi na ekrany 13 sierpnia 2021, natomiast jeszcze przed końcem tego roku zadebiutuje na player.pl.

RadioZET.pl/Biuro Prasowe TVN Grupa Discovery