Zamknij

"Czarny młyn" - zobacz nowy zwiastun polskiej odpowiedzi na "Stranger Things" [WIDEO]

15.07.2021 13:01
Czarny młyn - kadr z filmu
fot. Dystrybucja Mówi Serwis/materiały prasowe

W sieci pojawił się nowy zwiastun filmu "Czarny młyn" - adaptacji bestsellerowej powieści dla dzieci Marcina Szczygielskiego. Czy produkcja będzie polską odpowiedzią na "Stranger Things"?

Twórcy filmu "Czarny młyn" podzielili się nowym zwiastunem i datą premiery kinowej wersji słynnej powieści dla dzieci i młodzieży pod tym samym tytułem, której autorem jest Marcin Szczygielski. Trailer sugeruje, że produkcja przesycona jest klimatem familijnych filmów Stevena Spielberga i serialu "Stranger Things".

"Czarny młyn" - nowy zwiastun filmu młodzieżowego

Polska kinematografia nie słynie raczej z produkcji skierowanych do dzieci i młodzieży. Udane filmy tego typu można policzyć na palcach jednej ręki. Dystrybutorzy "Czarnego młyna" zapewniają jednak, że ich tytuł trafi nie tylko w gusta młodszego odbiorcy, ale również fanów takich klasyków jak "Goonies" czy "E.T.", lub bardzo na nich bazujących "Super 8" i "Stranger Things".

W sieci pojawił się nowy zwiastun filmowej wersji "Czarnego młyna", w którym nie tylko mamy okazję poznać głównych bohaterów, ale również wraz z nimi odkryć dziwne zdarzenia, które rozgrywają się w tytułowym budynku. Jakie tajemnice kryje małe, prowincjonalne miasteczko?

W zwiastunie mamy okazję doświadczyć relacji pomiędzy paczką przyjaciół, którzy wkrótce natkną się na niesamowite sytuacje, prowadzące ich do Czarnego młyna. Pojawiają się też wątki science fiction, w tym niewyjaśnione zjawiska i pewna tajemnicza istota, która zdaje się zamieszkiwać opuszczoną fabrykę.

Twórcą filmu jest Mariusz Palej, autor docenionej w Polsce i za granicą produkcji dla młodzieży "Za niebieskimi drzwiami". Oto jak prezentuje się oficjalny opis fabularny "Czarnego młyna". 

Iwo i grupa jego przyjaciół mieszkają w małym miasteczku, w którym przeżycie czegoś ekscytującego graniczy z cudem. Życie chłopaka jest dodatkowo skomplikowane, bo jego młodsza siostra Mela wymaga szczególnej opieki. Żądnych przygód przyjaciół zaczynają fascynować górujące nad okolicą ruiny ogromnego fabrycznego młyna, zwanego przez miejscowych Czarnym Młynem. Kiedy mimo ostrzeżeń wchodzą na zakazany teren, w sielankowym dotąd miasteczku rozpoczyna się seria dziwnych zdarzeń. Odkrywają, że w Młynie żyje tajemnicza siła, która może stanowić ogromne zagrożenie. Aby się jej przeciwstawić, dzieciaki będą musiały trzymać się razem. Nic jednak nie jest w stanie przygotować ich na zaskakujący finał walki. Ważną rolę odegra w nim nie tylko coraz bardziej dojrzały i odpowiedzialny Iwo, wspierany przez Piotrka i Natalkę, między którymi rodzi się uczucie. Niespodziewany wpływ na bieg wydarzeń będzie miała także Mela, której pozorna słabość okaże się niezwykłym darem.

Wygląda więc na to, że tego lata młodych miłośników polskiego kina czeka prawdziwa przygoda.

"Czarny młyn" - kiedy premiera?

W rolach głównych zobaczymy aktorów najmłodszego pokolenia - Mateusza Winka ("Listy do M."), Iwa i Piotrka Wicińskich, Polę Galicę-Galoch oraz Oliwię Ogorzelską. Towarzyszą im starsi koledzy po fachu, między innymi Marcin Dorociński, Janusz Chabior oraz Magdalena Nieć. "Czarny Młyn" trafi do kin 27 sierpnia 2021 roku. Tytuł stworzył dom produkcyjny TFP w koprodukcji z Heliografem, Orką, Cafe Ole, Rio de Post oraz z Mazowieckim i Warszawskim Funduszem Filmowym. Partnerem dystrybucji jest Fundacja Polsat.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Dystrybucja Mówi Serwis