Zamknij

"Czarny piątek": znani influencerzy w zwiastunie polskiego horroru Jasia Kapeli [WIDEO]

23.11.2021 10:52
Czarny piątek - plakat polskiego horroru
fot. x-kom/materiały prasowe

Z okazji Black Friday firma x-kom wraz z Jasiem Kapelą i polskimi influencerami nakręcili horror "Czarny Piątek". Zwiastun filmu trafił do sieci.

Zbliża się Black Friday - dzień w roku, w którym sklepy oferują okazyjne promocje. Z tego powodu firma x-kom zdecydowała się na niecodzienną formę reklamy i nakręciła horror pod tytułem "Czarny piątek". W rolach głównych wystąpili znani internetowi twórcy.

"Czarny piątek": Jaś Kapela stworzył polski horror 

Od wielu lat co roku Black Friday kusi tysiące klientów niskimi cenami oferowanymi przez rozmaite sklepy. Firma x-kom oprócz promocji, postanowiła dać konsumentom coś więcej - prawdziwy film grozy.

Krótkometrażowy horror "Czarny piątek" opowiada o grupie influencerów, którzy postanowili udać się za miasto. Po przyjechaniu na miejsce okazuje się, że na skutek globalnego ocieplenia... wszystkie sprzęty elektroniczne oszalały. Czy bohaterom uda się ujść z życiem?

Główne role w filmie zagrali influencerzy znani ze świata nowych technologii: Kinga Kujawska, Żaneta "Shiianah" Łojas, Piotr "Ziemniak" Latała oraz Karol "Hutson" Hutny. Demonicznego recepcjonistę kurortu zagrał natomiast Jaś Kapela - pisarz, poeta i publicysta, który jest również autorem scenariusza "Czarnego piątku". Kapela skomentował pracę nad filmem.

Sam byłem zdziwiony, że x-kom mi złożył taką propozycję. Kiedy ich zapytałem, czemu akurat ja miałbym napisać ten scenariusz, odpowiedzieli, że ich zdaniem mamy bardzo podobne poczucie humoru i estetyki. I to bardzo miłe, że z zasady bezduszne korporacje potrafią docenić taką antykapitalistyczną twórczość jak moja.

Zdjęcia do filmu powstały na terenie Forest Escape, czyli pokoju zagadek na świeżym powietrzu, który National Geographic wskazał jako jeden z najlepszych escape roomów w Polsce. Pełną mrocznego, ale i momentami zabawnego klimatu produkcję skomentował również Kamil Szwarbuła - rzecznik prasowy firmy x-kom.

To oczywiście nie jest tak, że film jest tak straszny, że już nikt nigdy więcej nie będzie chciał robić w x-komie zakupów. Ktoś pewnie by powiedział, że jest to klasyczny horror klasy B. My wolimy określać go mianem filmu klasy X, bo zdecydowanie zostawiliśmy tam nasz autograf. Szczególnie scena ataku krwiożerczej kosiarki jest... na swój sposób zapadająca w pamięć.

Kiedy "Czarny piątek" będzie można oglądać w całości?

"Czarny piątek": kiedy premiera polskiego horroru?

Film zadebiutuje już 25 listopada 2021 roku około  23:40 na kanale YouTube firmy x-kom. Wraz z końcem emisji, w sklepach grupy x-kom wystartują promocje z okazji Black Friday. O północy czarnopiątkowe rabaty będą dostępne w aplikacjach mobilnych x-komu i al.to. Cztery godziny później promocje pojawią się na stronach tych sklepów. Black Friday w Combacie wystartuje o godzinie 5:00. Z okazji Czarnego Piątku w sklepach z grupy x-kom w promocyjnych cenach będzie ponad 100 tysięcy sztuk produktów.

RadioZET.pl/x-kom/materiały prasowe