Zamknij

"Czarownice z Eastwick": kultowy film doczeka się remake'u. Kto wcieli się w głównych bohaterów?

25.08.2021 07:57
Czarownice z Eastwick - Jack Nicholson, Cher, Susan Sarandon, Michelle Pfeiffer - kadr z filmu
fot. Warner Bros/Collection Christophel/East News

Słynne "Czarownice z Eastwick" doczekają się nowej odsłony. Za remake odpowie szwedzka reżyserka Ninja Thyberg. Kto wcieli się w głównych bohaterów?

W 1987 roku powstała komedia fantastyczna "Czarownice z Eastwick". Produkcja w reżyserii George'a Millera po ponad 30 latach od premiery doczeka się nowej wersji, której reżyserką została Ninja Thyberg.

"Czarownice z Eastwick": powstaje remake filmu

W oryginalnym filmie "Czarownice z Eastwick" wystąpiła doborowa obsada. W tytułowe wiedźmy, które postanowiły zemścić się na manipulującym nimi diabelskim kochanku, wcieliły się Cher, Susan Sarandon i Michelle Pfeiffer. W roli tajemniczego mężczyzny wystąpił natomiast Jack Nicholson.

Jak podaje Screen Daily, wytwórnia Warner Bros. powoła niebawem do życia nową odsłonę kultowej produkcji. Za reżyserię filmu odpowie szwedzka twórczyni Ninja Thyberg, znana między innymi z dramatu "Pleasure". Umowę na remake podpisano w trzecim tygodniu sierpnia 2021 roku. Obecnie ustalany jest termin rozpoczęcia zdjęć do filmu. Thyberg rozpoczęła już pisanie scenariusza na podstawie oryginału stworzonego przez Michaela Cristofera, będącego z kolei adaptacją powieści Johna Updike'a.

Jednym z producentów nowych "Czarownic z Eastwick" został Doug Wick. Producentką wykonawczą będzie natomiast Lucy Fisher. Para współpracowała między innymi nad trylogią "Niezgodna". Dołączył do nich Baz Luhrmann znany z takich produkcji jak "Wielki Gatsby" czy seria "Stuart Malutki". Na razie nie zdradzono, którzy aktorzy i aktorki zastąpią oryginalną obsadę "Czarownic z Eastwick".

"Czarownice z Eastwick": kiedy premiera remake'u?

Film jest na razie na wczesnym etapie produkcji, więc na datę premiery musimy jeszcze poczekać. W oryginalnej wersji poznaliśmy historię trzech kobiet zamieszkujących urokliwą okolicę, marzących o poznaniu mężczyzny z bajki. W końcu pojawia się tajemniczy jegomość, który okazuje się kimś zupełnie innym, niż początkowo myślały główne bohaterki. "Czarownice z Eastwick" zostały nominowane do Oscara za najlepszą muzykę oraz zdobyły nagrodę BAFTA za efekty specjalne.

RadioZET.pl/Screen Daily