Zamknij

"Cząstki kobiety" zadebiutują na Netflixie. Film jest inspirowany sztuką z polskiego teatru

08.01.2021 10:00
Cząstki kobiety
fot. Benjamin Loeb/Netflix

"Cząstki kobiety" to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier stycznia na Netflixie. Film z gwiazdą "The Crown" jest inspirowany sztuką, która była wystawiana w polskim teatrze. O czym opowiada?

"Cząstki kobiety" zadebiutują na Netflixie. Pandemia koronawirusa znacząco wpłynęła na rynek filmowy na świecie - zamknięto kina, odwołano premiery. Dużą rolę zaczęły odgrywać platformy streamingowe, typu Netflix. To właśnie między innymi tam zaczęto udostępniać premiery, dzięki czemu mogły trafić do widzów. W styczniu na platformie pojawił się film "Cząstki kobiety". Jaka jest jego historia?

Zobacz także:  „Historia wulgaryzmów” - nowy program Netflixa z Nicolasem Cagem. Zobacz wciągający zwiastun 

"Cząstki kobiety" zadebiutują na Netflixie. Film jest inspirowany sztuką z polskiego teatru

"Cząstki kobiety" to film, który pojawił się na Netflixie w styczniu. Jest to film Kornela Mundruczó, węgierskiego reżysera, który po raz pierwszy próbuje swoich sił w anglojęzycznej produkcji. Autorką scenariusza jest natomiast Kata Weber, a producentem Marin Scorsese. Warto wspomnieć, że całość jest oparta na sztuce teatralnej, znanej świetnie polskim widzom. Była ona grana w TR Warszawa. W sztuce wystąpili m.in. Agnieszka Żulewska, Justyna Wasilewska czy Dobromir Dymecki.

"Cząstki kobiety" to opowieść o losach Marthy i Seana. Para czeka na narodziny swojego dziecka. Niestety, poród domowy nie idzie po ich myśli. To historia o przechodzeniu żałoby, trudnej relacji i tego, jak utrata dziecka rzutuje na życie jego rodziców. W produkcji zobaczymy Vanessę Kirby, znaną z "The Crown", partneruje jej Shia LaBeouf, jednak Netflix nie promuje produkcji jego nazwiskiem. To odpowiedź na oskarżenie przez byłe partnerki o stosowanie przemocy psychicznej i fizycznej.

"Cząstki kobiety": kiedy premiera na Netflixie?

Film "Cząstki kobiety" pojawił się na Netflixie 7 stycznia 2021 roku. Poniżej można zobaczyć oficjalny zwiastun.

Warto wspomnieć, że film miał premierę podczas festiwalu w Wenecji, gdzie został przyjęty z entuzjazmem.

Zobacz także:  Noworoczny weekend: 31 grudnia - 3 stycznia. Co obejrzeć na platformach VOD? Podpowiadamy 

RadioZET.pl/Netflix Polska