Zamknij

"Cząstki kobiety" na Netflixie: Vanessa Kirby w roli na miarę Oscara?

08.01.2021 10:35
Vanessa Kirby
fot. Benjamin Loeb/Netflix

"Cząstki kobiety" to poruszający film z Vanessą Kirby i Shią LaBeoufem, który trafił na Netflixa. Krytycy pieją z zachwytu nad rolą brytyjskiej aktorki. Czy Vanessa Kirby ma szansę na Oscara?

"Cząstki kobiety" są już dostępne na Netflixie. To najbardziej oczekiwana premiera stycznia na popularnej platformie streamingowej. Szczególnie dużo mówi się o roli Vanessy Kirby, którą widzowie Netflixa kojarzą m.in. z roli księżniczki Małgorzaty w serialu "The Crown". Czy "Cząstki kobiety" przyniosą Vanessie Kirby Oscara?

Zobacz także:  Nagrodzony w Wenecji film „Cząstki kobiety” już w styczniu na Netflixie. Zobacz intrygujący zwiastun

"Cząstki kobiety" na Netflixie: Vanessa Kirby w roli na miarę Oscara? 

"Cząstki kobiety" to jeden z tych filmów, który pojawił się na Netflixie na samym początku nowego roku i już wywołał niemałe zamieszanie. Produkcja w reżyserii Kornela Mundruczó miała premierę na platformie 7 stycznia 2021 roku. Polscy wielbiciele teatru mogą kojarzyć tę historię ze sztuki, którą Mundruczó wystawił w warszawskim TR. 

Jest to opowieść o losach pary, która oczekuje dziecka. Na ekranie oglądamy kilkanaście minut trudnego, domowego porodu. Niestety - wszystko kończy się ogromną tragedią, co wpływa na rozpad bliskiej relacji bohaterów, ale także szukanie winnych. 

Krytycy są zgodni - jednym z największym atutów filmu "Cząstki kobiety" jest rola Vanessy Kirby. Dziennikarze opisują jej występ jako "przejmujący". Wielu z nich jest zgodnych, że 32-letnia brytyjska aktorka może otrzymać za tę rolę swojego pierwszego Oscara. Warto wspomnieć, że Kirby została już nagrodzona na festiwalu w Wenecji. Na wieści, czy będzie miała szansę na prestiżową nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej, musimy jeszcze poczekać.

Oscary 2021: kiedy się odbędą?

Z powodu pandemii koronawirusa Oscary 2021 zostały przesunięte i tym razem nie odbędą się w lutym 2021. Na ten moment 93. ceremonia wręczenia Oscarów jest zaplanowana na 25 kwietnia 2021 roku. Wstępnie w planach jest przeprowadzenie imprezy w tradycyjny sposób, czyli z udziałem publiczności.

Zobacz także:  Anne Hathaway dokonała napadu podczas pandemii. Zwiastun filmu „Locked Down”

RadioZET.pl