Zamknij

Nagrodzony w Wenecji film „Cząstki kobiety“ już w styczniu na Netflixie. Zobacz intrygujący zwiastun

17.11.2020 15:54
Nagrodzony w Wenecji film „Cząstki kobiety“ już w styczniu na Netflixie. Zobacz intrygujący zwiastun
fot. materiały prasowe Netflix

„Cząstki kobiety“ Kornela Mudruczo to nagrodzony na festiwalu w Wenecji film, przyglądający się relacji pewnej pary, która zostaje wystawiona na ciężką próbę, po tym jak kobieta musi poradzić sobie po utracie swojego dziecka. Co jeszcze wiemy o filmie i kiedy zobaczymy go na Netflix?

Cząstki kobiety“ (org. "Pieces of a Woman") prezentowane były w Konkursie Głównym tegorocznego festiwalu filmowego w Wenecji, skąd wróciły ze statuetką dla Najlepszej Aktorki. Produkcja przygląda się problemowi straty i żałoby po utracie dziecka oraz wpływowi traumy na relacje między partnerami. Produkcja zyskała przychylność krytyków, którzy chwalili dojrzałe podejście do tematu, a  przede wszystkim wybitne aktorstwo głównego duetu: Vanessa Kirby – Shia LaBeouf

„Cząstki kobiety” – zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie zwiastun filmu. Materiał prezentuje się następująco:

„Cząstki kobiety“ – obsada i ekipa

Za kamerą filmu stoi Kornél Mundruczó, węgierski reżyser, najlepiej znany z produkcji „Biały Bóg”, „Księżyc Jowisza”. Produkcja powstała na bazie scenariusza Katy Weber, autorki skryptów dwóch powyższych filmów, największych sukcesów reżysera.

Na ekranie zobaczymy zaś Vanessę Kirby („The Crown”, „Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw”), która za swoją rolę otrzymała laur Najlepszej Aktorki festiwalu w Wenecji. Partneruje jej Shia LaBeouf („Transformers”, „Słodziak”). Na ekranie zobaczymy także takich aktorów, jak: Ellen Burstyn, Sarah Snook, Molly Parker, czy Benny Safdie.

„Cząstki kobiety“ – kiedy premiera?

Premiera filmu przewidziana jest na 7 stycznia 2021 na platformie streamingowej Netflix.

Czytaj także: Meryl Streep w zwiastunie filmu "Niech gadają" od HBO. Kiedy premiera?