Zamknij

Czesław Lasota nie żyje. Aktor filmowy i telewizyjny miał 89 lat

30.09.2021 21:08
Czesław Lasota
fot. TRICOLORS/East News

Czesław Lasota nie żyje. Znany polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny zmarł w wieku 89 lat. O śmierci mężczyzny poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Czesław Lasota nie żyje. Wiadomość o śmierci 89-letniego aktora filmowego, teatralnego i telewizyjnego przekazał w mediach społecznościowych Związek Artystów Scen Polskich. Czesław Lasota urodził się w sierpniu 1932 roku w Łodzi. W 1959 roku ukończył studia na łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera.

- Z przykrością zawiadamiamy, że odszedł Czesław Lasota, aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i radiowy. Związany z teatrami w całej Polsce, m.in.: Polskim w Bielsku-Białej, Bałtyckim w Koszalinie, Łódzkiej Estrady, im. W. Horzycy w Toruniu, Polskiego w Bydgoszczy, Ziemi Opolskiej w Opolu, Narodowego, Dramatycznego w Warszawie, Dramatycznego w Elblągu. Aktor wyróżniony został za rolę Biondella w "Poskromieniu złośnicy" Szekspira podczas I Kaliskich Spotkań Teatralnych w 1961 r., a rok później nagrodzony podczas IV FTPP w Toruniu za rolę Ojca Scholastyka w "Igraszkach z diabłem" Drdy Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie. Spoczywaj w pokoju - czytamy na Facebooku ZASP-u.

Czesław Lasota nie żyje. Aktor miał 89 lat

Czesław Lasota debiutował na ekranie w 1956 roku - zagrał niewielką rolę w filmie "Nikodem Dyzma". Poza tym mogliśmy go oglądać w takich produkcjach, jak "Szatan z siódmej klasy" (1960), "Hydrozagadka" (1970), "Nie lubię poniedziałku" (1971), "Złota kaczka" (1976), czy "Ogniem i mieczem" (1999). Pojawiał się także w wielu popularnych serialach telewizyjnych, m.in. "Lalce", "Alternatywy 4", "Klanie", "13 posterunku", "Świecie według Kiepskich" czy "Na Wspólnej".