Zamknij

Wpadka Danuty Holeckiej w wiadomościach TVP zostanie zapamiętana na długo

Redakcja
05.09.2018 10:59
Danuta Holecka Księżyc
fot. screen TVP

Znana prezenterka TVP Danuta Holecka zaliczyła na wizji wpadkę, która zostanie zapamiętana na długo. Dziennikarka wymieniała planety, ale w wyliczeniu nastąpiła mała pomyłka...

W niedawnym wieczornym wydaniu „Wiadomości” Danuta Holecka prezentowała materiał na temat Zlotu Miłośników Astronomii Delta Optical AstroShow. Zapowiadając go, dziennikarka zaliczyła wpadkę: nazwała Księżyc planetą.

Wpadka Danuty Holeckiej w „Wiadomościach”

„Jowisz, Saturn, Mars, Neptun, Uran oraz Księżyc – nazwy planet znane są wszystkim, często tylko nazwy” – zaczęła Danuta Holecka. Większość widzów natychmiast wyłapała wpadkę prowadzącej, bo podstawową wiedzę o ciałach niebieskich zdobywamy już w szkole podstawowej. Oczywiście była to zwykła pomyłka, jednak z pewnością wielu widzów zapamięta ją na długo.

Na komentarze internautów nie trzeba było długo czekać. Co ciekawe, komentujący zwrócili uwagę na to, że zaledwie kilka dni temu minister szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin usunął astronomię z listy dyscyplin naukowych. Nie obyło się bez żartów na temat wpadki Holeckiej.

„Nigdy nic nie wiadomo może już uchwalono ustawę, że Księżyc to planeta”, „Kopernik byłaby dumna z PiSu. Gowin zastąpił astronomię teologią, a Holecka z Księżyca zrobiła planetę”, „nawet Kopernik by się zdziwił jaką w »Wiadomościach« mają wiedzę o astrologii”, „O potrzebie ciągłego kładzenia nacisku na edukację astronomiczną w Polsce przekonała pół kraju Danuta Holecka” – piszą.

RadioZET.pl/SA