Zamknij

David Fincher o legendzie „Obywatela Kane’a”. Zwiastun i data premiery filmu [WIDEO]

08.10.2020 12:22
David Fincher o legendzie „Obywatela Kane’a”. Zwiastun i data premiery filmu [WIDEO]
fot. materiały prasowe Netflix

„Mank” to najnowszy film uznanego amerykańskiego reżysera Davida Finchera. Reżyser uznanych thrillerów, jak „Siedem” i „Dziewczyna z tatuażem” tym razem za temat wziął kulisy powstania filmu „Obywatel Kane”. Co już wiemy o produkcji? Kiedy premiera filmu „Mank”?

„Mank” Davida Finchera to film, skupiający się na kulisach powstania „Obywatela Kane’a”, powszechnie uznawanego za arcydzieło światowego kina. Produkcja ma przede wszystkim skupić się na i przybliżyć sylwetkę współscenarzysty obrazu: Hermana „Manka” Mankiewicza.

Mankiewicz, wraz z Orsonem Wellsem napisali scenariusz do filmu, który potem został okrzyknięty jednym z najlepszych produkcji w historii kinematografii. Co więcej – film został nominowany aż do 9 Oscarów, a finalnie zgarnął tylko jedną statuetkę. Właśnie za scenariusza autorstwa Mankiewicza i Wellsa.

„Mank” ma zaś opowiedzieć historię burzliwego powstawania scenariusza słynnego filmu i zabrać nas za kulisy „Obywatela Kane’a” w sposób, w jaki go jeszcze nie widzieliśmy.

Zobacz także

„Mank” – pierwsze zdjęcia

Niedawno w Internecie pojawiły się pierwsze zdjęcia z produkcji. Zobaczymy na nich głównych aktorów projektu w charakteryzacji. Materiał prezentuje się następująco:

"Mank" – pierwszy zwiastun

[AKTUALIZACJA] W czwartek po południu do Internetu trafił także pierwszy zwiastun filmu. Materiał prezentuje się następująco:

„Mank” – obsada i ekipa

Reżyserem filmu „Mank” jest David Fincher. Fincher, uznany jest za jednego z najlepszych współczesnych reżyserów, a jego thrillery już zapisały się w historii kina. Niemal każdy kojarzy takie filmy, jak „Siedem”, „The Social Network”, „Zodiak”, czy  „Zaginiona dziewczyna”, w których w brawurowy sposób operuje się napięciem.

Scenariusz do filmu powstał natomiast w głowie św. pamięci Jacka Finchera, ojca Davida, który planował produkcję od lat.

Na ekranie zobaczymy natomiast plejadę gwiazd. W główną rolę scenarzysty „Obywatela Kane’a” wcieli się Gary Oldman. W rolę Orsona Wellesa wcieli się natomiast Tom Burke. Partnerować im będą Amanda Seyfried, Lily Collinc, Tuppence Middleton.

„Mank” – kiedy premiera?

Przedstawiciele platformy Netflix właśnie podzielili się informacją o dacie premiery obrazu. Film „Mank” ma trafić do serwisu już w piątek 4 grudnia.

Czytaj także:  Netflix podaje nowości na październik 2020. Lista premier filmów i seriali.