Zamknij
Dawid Ogrodnik
5 Zobacz galerię
fot. Maciej Kosycarz / KFP / REPORTER/East News

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z filmu "Johnny" o księdzu Janie Kaczkowskim, granym przez Dawida Ogrodnika. Aktor zmienił się do roli nie do poznania.

Film "Johnny" o księdzu Janie Kaczkowskim w reżyserii Daniela Jaroszka niebawem zawita do kin. Twórcy biografii słynnego duchownego podzielili się kadrami z produkcji oraz zakulisowym zdjęciem, świadczącym o zakończeniu pracy na planie. 

"Johnny": Dawid Ogrodnik jako ksiądz Kaczkowski [ZDJĘCIA]

O tym, że powstaje film o księdzu Kaczkowskim, wiadomo od roku 2019. Praca nad produkcją wre, czego dowodem są zdjęcia udostępnione przez dystrybutora - firmę Next Film. W historii o życiu i dorobku słynnego kapłana w roli głównej wystąpił Dawid Ogrodnik, który przeszedł niesłychaną metamorfozę.

Oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść według zapewnień dystrybutora będzie wzruszać i inspirować widzów. Fabuła zostanie opowiedziana z punktu widzenia Patryka Galewskiego - podopiecznego Kaczkowskiego, który nie miał łatwego startu w życiu. Oto jak prezentuje się oficjalny opis fabularny "Johnny'ego".

Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

Dawid Jaroszek - reżyser filmu "Johnny" wyjaśnił, jakich tematów dotyka biografia Kaczkowskiego.

To nie jest opowieść o budowaniu hospicjum ani historia walki ze śmiertelną chorobą. "Johnny" to emocjonalny rollercoaster, który na przemian bawi i wzrusza, przeraża i rozczula. Fabuła przeprowadza nas od skrajnie mrocznych momentów, przez walkę z samym sobą i zewnętrznym światem, aż do znalezienia sensu i nadziei. Emocje będą buzować w widzach nie tylko przez cały seans, ale też wiele godzin po nim.

Oprócz Ogrodnika w "Johnnym" wystąpił również wielokrotnie nagradzany za występ w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" Piotr Trojan, który zagrał Patryka. Nad produkcją czuwa rodzina księdza Kaczkowskiego oraz fundacja jego imienia. Ostatniego dnia na planie filmowym pojawili się goście specjalni: rodzice księdza Helena i Ziuk Kaczkowscy, jego rodzeństwo – Magdalena Sekuła i Filip Kaczkowski, przyjaciele – Patryk i Żaneta Galewscy, Anna Labuda – dyrektorka puckiego hospicjum, Jurek Owsiak, wolontariusze i pracownicy hospicjum w Pucku oraz fundacji, a także Hanna Pruchniewska – burmistrzyni Pucka i Jacek Karnowski – prezydent Sopotu.

"Johnny": kiedy premiera filmu o księdzu Kaczkowskim?

W pozostałych rolach wystąpili Maria Pakulnis, Anna Dymna, Joachim Lamża i Witold Dębicki. Za scenariusz filmu odpowiada Maciej Kraszewski. "Johnny" trafi do polskich kin jesienią 2022 roku.

RadioZET.pl/materiały prasowe/Next Film