Zamknij

Neill Blomkamp stworzy horror. O czym będzie "Demonic"?

01.04.2021 14:07
Elizjum - Matt Damon - kadr z filmu
fot. LILO/SIPA/EAST NEWS

Neill Blomkamp - reżyser takich produkcji jak "Dystrykt 9", "Chappie" czy "Elizjum" odpowie za horror pod tytułem "Demonic". Znamy opis fabuły i datę premiery filmu.

Horrory w ostatnich latach przeżywają prawdziwy renesans. Za kino grozy odpowiadają coraz bardziej cenieni filmowcy. Do grona takich reżyserów jak Jordan Peele czy Ari Aster dołączył Neill Blomkamp, który odpowie za horror "Demonic".

"Demonic": horror Neilla Blomkampa - kiedy premiera?

Do tej pory Blomkamp słynął jako twórca nowatorskich filmów science fiction, do których zaliczają się "Dystrykt 9", "Chappie" czy "Elizjum". Miał też powołać do życia piątą część serii "Obcy", ale to ambitne przedsięwzięcie nie zostało nigdy zrealizowane.

Jak podaje Collider, niebawem reżyser z RPA stworzy swój kolejny pełnometrażowy film, który będzie horrorem. Produkcja została zatytułowana "Demonic" i ujrzy światło dzienne dzięki wytwórni IFC Midnight. Twórcy postanowili podzielić się oficjalnym opisem fabuły mrożącej krew w żyłach opowieści grozy.

W "Demonic" młoda kobieta uwalnia przerażające demony. Nadprzyrodzone siły są źródłem dziesięcioletniego konfliktu między matką i córką.  W horrorze reżyserowanym przez Neilla Blomkampa zostaną one bezlitośnie ujawnione.

Opis nie zdradza zbyt wielu szczegółów, ale "Demonic" będzie historią o złych siłach, które doprowadziły do rozpadu relacji rodzinnych głównych bohaterek. Horror zostanie więc podszyty wątkami rodem z dramatów, co sugeruje, że film może być ciekawy nie tylko dla miłośników kina grozy.

Arianna Bocco - prezeska IFC Films, skomentowała powstający film Blomkampa.

Neil Blomkamp wkroczył na scenę filmową "Dystryktem 9" i odcisnął swoje piętno, tworząc produkcje, które zadają ważne pytania i podważają gatunki. Wspaniale jest pracować razem nad tą długo wyczekiwaną nową wizją i zanurzyć się świecie przerażająco podobnym do naszego.

W rolach głównych wystąpią Carly Pope ("Elizjum"), Chris William Martin (Wiek Adaline) i Michael Rogers ("Czarna lista").

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

"Demonic" - kiedy premiera?

Chociaż o nowym filmie Blomkampa mówiło się już od końca 2020 roku, dopiero teraz poznaliśmy szczegóły dotyczące horroru. "Demonic" trafi do kin 20 sierpnia 2021 roku. Oznacza to, że niebawem powinien pojawić się pierwszy zwiastun produkcji. Chociaż "Demonic" będzie filmem grozy, twórca zapowiedział, że nie zabraknie w nim elementów sci-fi. Widzowie powinni więc przygotować się na prawdziwie wybuchową mieszankę.

RadioZET.pl/Collider
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET