Zamknij

"Tragedia Makbeta": Denzel Washington i Frances McDormand w solowym filmie Joela Coena [FOTO]

23.07.2021 12:49
Denzel Washington
fot. Matteo Chinellato/Shutterstock, Splash News/EAST NEWS

Denzel Washington i Frances McDormand pojawili się na pierwszym oficjalnym zdjęciu z "Tragedii Makbeta". Tym razem za słynne dzieło Shakespeare'a zabrał się sam Joel Coen.

W przypadku "Tragedii Makbeta" określenie "sam Joel Coen" ma podwójne znaczenie. Chodzi bowiem nie tylko o to, że najnowszą ekranizację sztuki Shakespeare'a zrealizował tak uznany twórca, ale również o to, że zrobił to bez udziału brata Ethana, który - jak podaje Collider - zwyczajnie nie był tym zainteresowany. W tytułową postać słynnej tragedii wcielił się Denzel Washington, a jego żonę zagrała Frances McDormand. Do sieci trafiło pierwsze zdjęcie tego wyjątkowego duetu.

Denzel Washington i Frances McDormand w "Tragedii Makbeta" [FOTO]

Nagrodzony dwoma Oscarami Denzel Washington oraz zdobywczyni czterech statuetek, Frances McDormand, na ekranie spotkali się po raz pierwszy. Washington wcielił się w tragiczną postać Lorda Makbeta, podczas gdy McDormand zagrała przesiąkniętą rządzą władzy Lady Macbeth. Jak ten duet prezentuje się w ikonicznych rolach, możecie zobaczyć poniżej. Czarno-biały fotos jest zwiastunem kolorystyki, w jakiej utrzymany jest cały nowy film Coena. 

"Tragedia Makbeta" (2021) na New York Film Festival

Pierwsze oficjalne zdjęcie z nowej ekranizacji "Tragedii Makbeta" pojawiło się wraz z ogłoszeniem, że solowe dzieło Joela Coena otworzy tegoroczny Festiwal Filmowy w Nowym Jorku. Jego pokaz odbędzie się 24 września 2021 roku. Data kinowej premiery nie została jeszcze ogłoszona. Wiadomo natomiast, że film pojawi się również na Apple TV+.

Joel Coen, tradycyjnie, nie tylko wyreżyserował, ale także napisał scenariusz do "Tragedii Makbeta" - oczywiście na podstawie dzieła Shakespeare'a. Autorem zdjęć jest Bruno Delbonnel, który współpracował ze słynnymi braćmi przy filmie "Co jest grane, Davis?". W obsadzie, prócz wspomnianych gwiazd, znaleźli się także Brendan Gleeson (król Duncan), Corey Hawkins (Macduff), Moses Ingram (Lady Macduff) i Harry Melling (Malcolm). Za produkcję odpowiadają Joel Coen, Robert Graf i Frances McDormand.

RadioZET.pl/Collider