Zamknij

Rachel McAdams trzykrotnie odrzuciła główną rolę w "Diabeł ubiera się u Prady". Czemu?

15.06.2021 17:35
Rachel McAdams trzykrotnie odrzuciła główną rolę w "Diabeł ubiera się u Prady". Czemu?
fot. 20thCentFox/Courtesy Everett Collection/ East News; AXELLE/BAUER-GRIFFIN/East News

"Diabeł ubiera się u Prady" to popularny film z Annie Hathaway i Meryl Streep w rolach głównych. Okazuje się jednak, że to Rachel McAdams była pierwszym wyborem twórców. Czemu odrzuciła rolę?

"Diabeł ubiera się u Prady" niedługo doczeka się 15. rocznicy premiery. Nic zatem dziwnego, że osoby zaangażowane w głośną produkcję wspominają czasy pracy na planie. W najnowszym wywiadzie dla magazynu Entertainment Weekly ujawniono, że to nie Annie Hathaway miała wcielić się w główną bohaterkę, a inna znana aktorka - Rachel McAdams.

Zobacz także

"Diabeł ubiera się u Prady" - Rachel McAdams odrzuciła główną rolę

Często słyszymy o sytuacjach, gdy znani aktorzy odrzucają rolę w produkcjach, które później okazują się olbrzymim sukcesem. Przykładami mogą być tutaj chociażby Gillian Anderson, która nie przyjęła angażu do roli Cersei Lannister w "Grze o tron", czy nominowana w tym roku do Oscara Amanda Seyfried, której przedstawiciele Marvela zaproponowali rolę Gamory w "Strażnikach Galaktyki". Ta jednak odmówiła zakładając, że film okaże się porażką. 

Podobnie było w przypadku popularnego filmu "Diabeł ubiera się u Prady", gdzie Anne Hathaway wcieliła się w rolę Andy - nowej asystentki apodyktycznej redaktor naczelnej czasopisma "Runaway" (którą zaś zagrała Meryl Streep). Okazuje się bowiem, że to nie gwiazda "Nędzników" była pierwszym wyborem twórców, a Rachel McAdams - aktorka znana z "Pamiętnika" i "Wrednych dziewczyn"

Na łamach Entertainment Weekly ujawniono, że do roli Andy brano pod uwagę szereg znanych aktorek - Scarlett Johansson, Natalie Portman, Kate Hudson, Kirsten Dunst i wspomnianą Rachel McAdams. To właśnie na ostatniej z kobiet twórcom zależało najbardziej. Producenci byli zdeterminowani, by przekonać ją do występu, a McAdams zaś - by tego nie robić. Aktorka odrzuciła rolę aż trzykrotnie i ta ostatecznie powędrowała do Anne Hathaway. Reszta jest już historią. Skąd taka decyzja Rachel McAdams? Odpowiedzi na to pytanie niestety nie poznaliśmy.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

RadioZET.pl/EW.com