Zamknij

Hollywoodzki producent aresztowany. Jego studio filmowe miało być przykrywką dla sutenerstwa

16.07.2021 11:59
producent sutener
fot. Shutterstock

Dillon Jordan, amerykański producent filmowy, został aresztowany w czwartek 15 lipca 2021 roku w związku z oskarżeniami o działalność sutenerską o międzynarodowej skali.

Dillon Jordan, amerykański producent, w którego filmach grały gwiazdy takie jak Ethan Hawke, Chris Pratt, Gael Garcia Bernal czy Maggie Gyllenhaal, został aresztowany pod zarzutem prowadzenia międzynarodowej sieci zajmującej się prostytucją. Jego firma produkcyjna PaperChase Films miała służyć jako przykrywka dla działalności sutenerskiej.

Dillon Jordan aresztowany. Producent filmowy z zarzutami sutenerstwa i prania brudnych pieniędzy

Dillona Jordana aresztowano w czwartek 15 lipca 2021 roku w San Bernardino Country, w stanie Kalifornia. Zarzuty pod jego adresem pojawiły się już wcześniej, jednak dopiero w połowie lipca 2021 sformułowano akt oskarżenia. Jordan w latach 2010-2017 miał prowadzić działalność sutenerską, polegającą na aranżowaniu wyjazdów dla prostytutek, które miały spotykać się z klientami w różnych miejscach kraju. By pokrywać koszty i rozliczać rachunki z tych wyjazdów, miał używać swojego studia filmowego i firmy eventowej. Rzeczone wydatki były opisywane jako "wynagrodzenia za modeling", "wynagrodzenia za konsultacje" bądź "opłaty za przyjęcia domowe". Jego działalność miała obejmować nie tylko Stany Zjednoczone. W akcie oskarżenia znalazły się informacje o współpracy producenta z sutenerką z Wielkiej Brytanii, która naganiała dla niego zarówno klientów, jak i prostytutki.

Sprawą zajmują się oskarżyciele z Nowego Jorku, gdzie m.in. miały odbywać się podróże zajmujących się prostytucją kobiet, organizowane przez Jordana. Obrońca mężczyzny odmówił komentarza portalowi Variety, który poinformował o sprawie.

ZOBACZ TEŻ: Bill Cosby powróci z programem komediowym? "Ludzie chcą go oglądać"

Dillon Jordan - producent słynnej "Przedszkolanki" sutenerem?

Filmowa kariera Dilona Jordana rozpoczęła się tak naprawdę w 2017 roku. Wówczas został jednym z producentów wykonawczych głośnego filmu "Przedszkolanka" z Maggie Gyllenhaal i Gaelem Garcią Bernalem w rolach głównych. Współprodukował także filmy takie jak "The Kid" z Ethanem Hawkiem i Chrisem Prattem oraz "Skin" z Jamie Bellem i Verą Farmigą. Wśród jego nadchodzących projektów można znaleźć serial "Pistol Whipped" z Robertem Belushim.

RadioZET.pl/Variety