Zamknij

„Dirty Dancing“: Jennifer Grey zatańczy w kontynuacji filmu

11.01.2021 12:39
kadr z filmu "Dirty Dancing"
fot. Everett Collection/East News

„Dirty Dancing“ – powstanie kontynuacja nagrodzonego Oscarem filmu z Jennifer Gray i Patrickiem Swayze. Co już wiemy o nowej części przygód „Baby”?

Dirty Dancing Emile’a Ardolino z 1987 roku to dzieło kultowe, otoczone nie tylko szczególnymi uczuciami widzów na całym świecie, ale także uznaniem krytyków. Film zdobył Oscara i Złotego Globa za utwór „(I’ve Had) The Time of My Life” Billa Medleya i Jennifer Warnes. Film był niezwykle popularny także w  Polsce, dodatkowo za sprawą tłumaczenia tytułu, jako „Wirująsy seks“, które przez lata stało się najbardziej rozpoznawalnym i dość kuriozalnym przekładem angielskiego tytułu na język polski. 

Jakiś czas temu ogłoszono, że powstanie kontynuacja słynnego filmu tanecznego.

Zobacz także

„Dirty Dancing 3” - co już wiemy o nowej odsłonie?

Nowa wersja „Dirty Dancing” powstanie pod okiem Jonathana Levine’a, reżysera filmów „Niedobrani”, „Wiecznie żywy”, czy „Pół na pół”. Za scenariusz odpowiedzą zaś: MikkiDaughtry i Tobias Iaconis, którzy stworzyli razem już filmy: „Trzy kroki od siebie”, czy „Topielisko. Klątwa La Llorony”, wchodzące w skład tzw. Uniwersum Obecności.

Jak podaje portal Deadline, który jako jeden z pierwszych poinformował o zamówieniu sequela, do swojej roli powrócić ma także Jennifer Grey. Chwilowo nieznane są większe szczegóły projektu. Wiadomo jedynie, że postać Johnny, bohater Patricka Swayze, nie pojawi się na ekranie, gdyż aktor zmarł w 2009 roku.

Wiadomo też, że nowy film będzie zaś sequelem, rozgrywającym się po latach.

Dodatkowych informacji udzielił też Jon Feltheimer, szef wytwórni Lionsgate. Mężczyzna zdradził, że:

„To będzie dokładnie ten romantyczny, nostalgiczny film, którego oczekują fani tej franczyzy i ten, który sprawił, że "Dirty Dancing" jest najlepiej sprzedającą się produkcją w historii tej firmy”. 

Zobacz także

„Dirty Dancing 2” już istnieje 

Warto przypomnieć, że w 2004 roku na ekranach kin mogliśmy zobaczyć film „Dirty Dancing 2: Havana Nights”, będący prequelem obrazu z Grey i Swayzem, rozgrywającym się na Kubie. W filmie tym w niewielkiej roli pojawiał się instruktor taneczny, grany przez Patricka Swayze. Poza tym elementem, historia nie miała związku ze słynną opowieścią z ’87 roku.

Warto przypomnieć też, że w 2017 roku stacja ABC wyemitowała film telewizyjny, będący remakiem oryginalnego „Dirty Dancing”, przerabiając go na musical. W rolach głównych wystąpili Abigail Breslin („Zombieland”, „Mała Miss”) oraz Colt Prattes (serial „This Close”, film „A Snow White Christmas”).

Nowe „Dirty Dancing” – kiedy premiera? 

W tym momencie trudno jest powiedzieć, kiedy film miałby trafić na ekrany. Pierwsze informacje na temat nowej wersji pojawiły się w sierpniu 2020 roku, a obecna sytuacja pandemiczna nie ułatwia ustalenia konkretnego kalendarza premier.

Czytaj także: Najlepsze filmowe premiery 2021 roku. Na które produkcje czekamy najbardziej? [LISTA]