Zamknij

Disney + zamierza wydawać polskie produkcje? Pojawiły się pierwsze informacje

21.09.2021 14:31
Disney Plus
fot. Shutterstock

Disney + już niedługo ma się pojawić w Polsce. Gigant zamierza wydawać polskie produkcje? Pojawiły się zaskakujące informacje dotyczące planów Disneya w Europie Wschodniej. Podajemy szczegóły.

Disney + zamierza wydawać polskie produkcje? Pojawiły się pierwsze informacje dotyczące planów giganta streamingu. Co prawda, Disney + nie jest jeszcze dostępny w Polsce, jednak już niebawem ma się to zmienić. Jak podają wirtualnemedia.pl - plany Disneya wobec Polski są poważniejsze, niż wstępnie zakładano. O co chodzi?

Zobacz także:  "Hawkeye": o czym będzie nowy serial Marvela? Oto oficjalny opis fabuły

Disney + zamierza wydawać polskie produkcje? Pojawiły się pierwsze informacje

Disney + to ogromna platforma streamingowa, w której ofercie można znaleźć klasyczne animacje i produkcje aktorskie, ale też produkcje Marvela czy filmy z uniwersum "Gwiezdnych wojen". Niestety, nie jest jeszcze ona dostępna w Polsce, ale w najbliższych miesiącach ma się to zmienić. Wiele wskazuje na to, że Disney przygotowuje się do tego, by wkroczyć w naszej rejon Europy. Co więcej, jak podają wirtualnemedia.pl, być może w planach jest też tworzenie polskich produkcji oryginalnych.

Świadczyć ma o tym między innymi fakt, że Disney poszukuje w Warszawie ludzi do pracy, którzy mieliby stać na straży rozwoju platformy w Europie Wschodniej, a do tego zajmować się produkowaniem treści. Na ten moment są to jedynie przypuszczenia, ale gdyby Disney zechciał tworzyć produkcje w Polsce, byłby to kolejny duży krok dla polskiego kina i świata seriali.

Kiedy Disney + pojawi się w Polsce? [DATA PREMIERY]

Na ten moment nie wyznaczono konkretnej daty premiery platformy Disney + w Polsce. Jednak wiadomo, że serwis streamingowy ma zadebiutować we wschodniej Europie dopiero latem 2022 roku.

Zobacz także:  Najlepsze seriale superbohaterskie. 11 tytułów, które koniecznie powinniście obejrzeć

RadioZET.pl/wirtualnemedia.pl