Zamknij

"Diuna": Nowy zwiastun widowiska Denisa Villeneuve'a zapiera dech w piersiach! [WIDEO]

22.07.2021 16:01
Diuna 2021 nowy zwiastun
fot. plakaty postaci z filmu "Diuna" 2021

"Diuna" doczekała się nowego trailera po prawie roku od premiery pierwszego oficjalnego zwiastuna. Nowy materiał prezentuje się zachwycająco, podsycając oczekiwanie na widowisko Denisa Villeneuve'a. 

"Diuna" to jedna z najbardziej poszkodowanych przez pandemię produkcji. Premiera nowego filmu Denisa Villeneuve'a ("Blade Runner 2049", "Nowy początek") była początkowo planowana na listopad 2020, po czym kilkukrotnie przesuwano ją w związku z zamykaniem kin. Widowisko ostatecznie ma trafić na ekrany w październiku 2021 roku. Z tej okazji Warner Bros. zaprezentował świeży, zapierający dech w piersiach zwiastun "Diuny".

"Diuna": Nowy zwiastun widowiska zapiera dech w piersiach! [WIDEO]

Nadchodzący film Villeneuve'a to nowe spojrzenie na dobrze znaną fanom fantastyki historię Paula Atrydy. Słynną powieść Franka Herberta w 1984 roku przeniósł na ekran sam David Lynch. Teraz wyzwania tego podjął się reżyser "Blade Runnera 2049", angażując do swojego wizjonerskiego projektu plejadę współczesnych gwiazd kina. Na czele obsady "Diuny" z 2021 roku stoją Timothée Chalamet, Oscar Isaac, Zendaya, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Jason Momoa i Javier Bardem.

Hollywoodzkie gwiazdy w nowym zwiastunie "Diuny" prezentują się fantastycznie, jednak - podobnie jak we wcześniejszych filmach Villeneuve'a - stanowią one jedynie składową zachwycającego krajobrazu, sfotografowanego z mistrzowskim rozmachem. Natomiast tym, co we wcześniejszych filmach Villeneuve'a się raczej nie pojawiało, jest szczypta humoru, którą w trailerze zostały okraszone niektóre dialogi. Zobaczcie i posłuchajcie:

"Diuna" - kiedy kinowa premiera widowiska?

Nowa "Diuna" jest produkcją Warner Bros. Pictures i Legendary Pictures. Denis Villeneuve jest nie tylko reżyserem filmu, ale także jednym z jego scenarzystów, obok Erica Rotha ("Forrest Gump")  i Jona Spaihtsa ("Pasażerowie", "Prometeusz"). Za malownicze zdjęcia odpowiada Greg Fraiser ("Lion. Droga do domu"), za scenografię Patrice Vermette ("Nowy początek"), a za efekty specjalne Paul Lambert ("Blade Runner 2049"). Muzykę skomponował legendarny Hans Zimmer.

Światowa premiera "Diuny" odbędzie się na 78. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji w dniu 3 września 2021 roku. Film trafi do polskich kin 15 października 2021.

RadioZET.pl/Warner Bros.

Zobacz także