Zamknij

Diuna: Oficjalny zwiastun filmu Denisa Villeneuve'a w sieci. Kiedy premiera?

09.09.2020 19:02
Diuna zwiastun
fot. Vanity Fair/CHIABELLA JAMES/materiały prasowe Warner Bros. Pictures

"Diuna" to obecnie jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów. W internecie właśnie pojawił się pierwszy zwiastun adaptacji powieści Franka Herberta w reżyserii Denisa Villeneuve'a.

"Diuna" już wkrótce trafi do kin. Adaptacja powieści Franka Herberta jest niewątpliwie jedną z najbardziej wyczekiwanych filmowych premier 2020 roku. Na ekranie w roli głównej zobaczymy Timothée Chalamet, który wcieli się w postać Paula Atrydy. U boku aktora zobaczymy także takie gwiazdy, jak Stellan Skarsgard, Rebecca Ferguson, Zendaya, Jason Momoa, Charlotte Rempling czy Oscar Isaac.

Zobacz także: Diuna: Timothee Chalamet w filmie Villeneuve'a z gwiazdorską obsadą. Pojawiły się szczegóły

Diuna: Pierwszy oficjalny zwiastun filmu

"Diuna" to powieść science fiction napisana przez Franka Herberta, uhonorowana pierwszą przyznaną nagrodą Nebula w 1965 roku oraz nagrodą Hugo w 1966 roku. Adaptacja w reżyserii Denisa Villeneuve'a opowiadać będzie o sporze dwóch arystokratycznych rodów - Atrydów i Harkonnenów. Tytułowa Diuna to planeta, na której znajdują się złoża melanżu – substancji przedłużającej życie, a także umożliwiającej jasnowidzenie. Główny bohater, Paul Atryda (w tej roli Timothée Chalamet) poprowadzi wojowników do walki z Harkonnenami.

"Diuna" trafi do polskich kin 18 grudnia. Obejrzycie?