Zamknij

Dorothy Steel nie żyje. Grała w filmach "Black Panther" i "Jumanji"

18.10.2021 09:05
Dorothy Steel nie żyje
fot. Shutterstock

Dorothy Steel - aktorka, która rozpoczęła swoją karierę filmową w wieku... 88 lat - zmarła w piątek, 15 października 2021 roku. Miała 95 lat.

"Wakanda forever" - takimi słowami 95-letnią Dorothy Steel pożegnała jej agentka, Cindy Butler. To nawiązanie do filmu "Black Panther" ("Czarna pantera"), który przyniósł jej sławę w wieku 92 lat.

Zobacz także

Dorothy Steel nie żyje. Karierę zaczynała w wieku 88 lat

Dorothy Steel urodziła się 23 lutego 1926 roku w Detroit. W wieku 88 lat postanowiła spróbować swoich sił w aktorstwie i wystąpiła w jednym z odcinków serialu "The Trouble with Going Somewhere". Później dostała angaż w świątecznym filmie "Merry Christmas, Baby" (2016) oraz stałą rolę w serialu "Saints and Sinners", gdzie wcielała się w Matkę Harris. Przełomem była dla niej superbohaterska superprodukcja "Black Panther", gdzie zagrała Starszą plemienia rzemieślników. Pojawiła się też w kilku filmach krótkometrażowych, w "Królowych życia" (2019) i drugiej części nowej serii "Jumanji" o podtytule "Następny poziom".

Dorothy Steel nie żyje. Miała 95 lat

- Z ciężkim sercem ogłaszam odejście Dorothy Steel tego ranka w jej rodzinnym Detroit. (...) Dziękuję, Pani Dorothy, że pozwoliła mi Pani płynąć na tej fali razem z Panią. Dziękuję wszystkim reżyserom castingów, którzy zatrudniali Panią Dorothy. Dziękuję światu za kochanie jej z oddali. (...) Pani Dorothy kazała mi przekazać, że wszelkie ustalenia i adresy, gdzie przesyłać kwiaty, zostaną opublikowane na Facebooku. Ciągle mówiła mi, co robić. Taka była moja Pani Dorothy.............WAKANDAFOREVER - napisała w piątek 15 października Cindy Butler, żegnając aktorkę.

Przyczyna śmierci Dorothy Steel nie została ujawniona.

RadioZET.pl/Deadline