Zamknij

Amy Adams i Julianne Moore w musicalu „Drogi Evanie Hansenie“. Jest finałowy zwiastun [WIDEO]

20.09.2021 12:23
Drogi Evanie Hansenie - kadr z filmu
fot. materiały prasowe UIP

Ben Platt, Amy Adams i Julianne Moore wystąpili w adaptacji słynnego musicalu scenicznego „Dear Evan Hansen“. O czym opowiada film twórcy „Cudownego chłopca”? Kiedy premiera?

„Drogi Evanie Hansenie” (org. „Dear Evan Hansen”) to filmowa adaptacja sztuki teatralnej autorstwa Stevena Levensona, która otrzymała sześć nagród Tony, najważniejszych wyróżnień w świecie teatru. Jest to opowieść o licealiście, który czuje się zagubiony w dzisiejszym świecie, nie tylko dlatego że posiada fobię społeczną, ale też dlatego, że otaczający go świat, ze swoim milionem bodźców, zwyczajnie go przytłacza. Aby radzić sobie z trudną codziennością, decyduje się na szczególny rodzaj terapii – pisząc listy do samego siebie. Jeden z nich omyłkowo trafia w ręce kolegi z klasy, Connora, który niedługo potem popełnia samobójstwo. Evan zostaje wzięty za przyjaciela chłopaka i zyskuje sympatię kolegów oraz rodziców Connora. Sprawa przybierze nieoczekiwany obrót, który może odmienić Evana, jak i całej szkolnej społeczności.

„Drogi Evanie Hansenie” – zwiastun

W sieci zawitał właśnie finałowy zwiastun filmu. Materiał prezentuje się następująco:

„Drogi Evanie Hansenie” – twórcy i obsada

Scenarzystą filmu jest twórca oryginalnej sztuku, Steven Levenson. Za kamerą stanął zaś reżyser Stephen Chbosky, najlepiej znany z filmów „Cudowny chłopiec” oraz „Charlie” (org. „The Perks of Being a Wallflower”).

Na ekranie zobaczymy natomiast takich aktorów jak: Ben Platt, który po latach powróci do swojej najsłynniejszej postaci estradowej, Amy Adams, Julianne Moore, Kaitlyn Dever, Amandla Stenberg, Nik Dodani, Danny Pino, Colton Ryan i DeMarius Copes.

„Dear Evan Hansen” – kiedy premiera?

Światowa premiera filmu odbyła się podczas zakończonego niedawno festiwalu filmowego w Toronto. Do polskich kin film zawita już 26 listopada.

Czytaj także:   „Sex Education“: rozmawiamy z gwiazdami hitu Netflixa [WYWIAD WIDEO]

RadioZET.pl/YouTube/materiały prasowe UIP