Zamknij

Drogi wolności. Nowy serial TVP1. Kiedy premiera?

Redakcja
14.03.2018 08:57
Serial drogi wolności
fot. Instagram

„Drogi wolności”. Premiera nowego serial TVP1 już niebawem. Kiedy zobaczymy pierwsze odcinki? Jaka obsada? Zdradzamy wszystkie szczegóły najnowszej produkcji Telewizji Polskiej. 

Drogi wolności. Nowy serial TVP1

Serial „Drogi wolności” będzie opowiadał o losach wielopokoleniowej krakowskiej rodziny. W rolach sióstr pojawią się aktorki młodego pokolenia: Julia Rosnowska, Paulina Gałązka i Katarzyna Zawadzka.

Julię Rosnowską widzowie kojarzą na pewno z telenoweli TVN „Julia”, a także roli w „Czasie honoru — Powstanie”. Katarzyna Zawadzka pojawiła się w trzeciej części hitowej komedii „Listy do M” — występowała także m.in. w „Powiedz Tak” oraz „Prawie Agaty”. Paulinę Gałązkę można było oglądać m.in. w „Powidokach”, „Skazanych” i „Pierwszej miłości”.

Oprócz nich na ekranie zobaczymy m.in. Annę Polony, Izabelę Kunę i Bernadettę Machałę-Krzemińską.

Drogi wolności. Premiera

Premiera serialu „Drogi wolności” zaplanowana jest na jesień 2018. Nowa produkcja Telewizji Polskiej powstaje z myślą o stuleciu niepodległości Polski.

Pomysłodawcą nowej produkcji TVP jest Stanisław Krzemiński, współtwórca „Plebanii” i „Londyńczyków”, a prywatnie ojciec Julii Rosnowskiej oraz mąż Bernadetty Machały-Krzemińskiej znanej m.in. z „Plebanii”.

Jak podał portal Wirtualnemedia.pl, serial jest nie tylko największą, ale i najdroższą produkcją w historii Telewizji Polskiej. „Ekipa zrekonstruowała scenografię, wnętrza i kostiumy z tamtej epoki, a zdjęcia prowadzone są w kilku miastach (m.in. w Krakowie, Lublinie i Warszawie) i w wielu lokacjach. Dodatkowo w obsadzie pojawili się bardzo znani aktorzy. Prace na planie trwają od początku stycznia” — czytamy w serwisie Wirtualne Media.

Z ustaleń serwisu wynika, że koszt może sięgać nawet 2 mln zł za odcinek.

RadioZET.pl/SI/Wirtualne Media