Zamknij

Drugi sezon „Opowieści podręcznej" już w kwietniu!

Redakcja
15.11.2017 10:35
Drugi sezon „Opowieści podręcznej" już w kwietniu!
fot. YouTube

Dobre wiadomości dla wszystkich fanów głośnej „Opowieści podręcznej". Drugi sezon głośnej produkcji platformy Hulu już w kwietniu 2018 roku!

Opowieść podręcznej. 2 sezon serialu

Serial „Opowieść podręcznej" powstał na kanwie głośnej powieści Margaret Atwood, kanadyjskiej autorki, od lat typowanej do literackiej Nagrody Nobla. To niezwykle bolesna i niestety zaskakująco aktualna wizja alternatywnego świata, w którym zwerbowane wcześniej kobiety zostały zdegradowane do roli matek i służących mężczyzn. Akcja rozgrywa się w fikcyjnym państwie utworzonym przez radykalną organizację religijną na terenie USA. To historia o poniżaniu człowieka, o odbieraniu mu najważniejszego – właśnie człowieczeństwa. O tym, jak radykalne interpretacje religii degradują świat.

Pierwszy sezon „Opowieści podręcznej" zdobył w sumie osiem statuetek Emmy. Nagrodzono m.in. aktorki Elisabeth Moss i Ann Dowd oraz scenarzystę Bruce'a Millera i reżysera Reeda Morano. Gwiazdami serialu poza Elisabeth Moss i Josephem Fiennesem są Alexis Bledel, Yvonne Strahovski, Max Minghella i Amanda Brugel.

W Polsce pierwszy sezon można było oglądać na platformie Showmax. Podobnie będzie pewnie przy drugim. Premiera drugiego sezonu „Opowieści podręcznej" już w kwietniu 2018 roku. Druga seria będzie liczyła trzynaście odcinków.

RadioZET.pl/SI