Zamknij

Drugi zwiastun „Zakonnicy” znika z sieci. Był zbyt straszny?

Redakcja
16.08.2018 12:25
Drugi zwiastun „Zakonnicy” znika z sieci. Był zbyt straszny?
fot. Instagram:@thenunmovie

„Zakonnica” to filmowy spin-off dwóch części horroru „Obecność”. Ostatni trailer produkcji został usunięty z serwisu Youtube za bycie „zbyt strasznym”. Co takiego pojawia się na ekranie, że internauci nie powinni oglądać nagrania?

„Obecność” to filmowy horror, który został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez krytyków, jak i widzów. Przez wiele osób uznawany jest za jeden z najlepszych przedstawicieli gatunku ostatnich lat. Nic więc dziwnego, że zdecydowano się na produkcję kolejnego filmu. „Obecność 2” pojawiła się na ekranach w roku 2016. Natomiast na 7 września 2018 roku zapowiadany jest spin-off serii w reżyserii Corina Hardego. „Czarownica” będzie opowiadać o księdzu i nowicjuszce, którzy będą musieli stawić czoła tytułowej demonicznej zakonnicy, znanej już wielbicielom „Obecności 2”. W sieci pojawiły się już zapowiedzi produkcji. Szczególny szok wywołała druga z nich.

Zwiastun „Zakonnicy” jest zbyt straszny dla widzów Youtube?

O ile pierwsza zapowiedź horroru jest nadal dostępna w serwisie Youtube, o tyle druga została przez serwis usunięta. Wydaje się to o tyle dziwne, że trwa ona zaledwie 6 sekund. Jednak zdaniem portalu NME tyle wystarczyło, by uznać film za zbyt straszny dla widzów Youtube. Co takiego pojawia się na ekranie, że włodarze uznali, że nie widzowie nie powinni oglądać materiału.

Zawiedzie się każdy, kto spodziewał się krwawej czy bluźnierczej sceny. Druga zapowiedź „Zakonnicy” to typowy jump scare. Ekran przez kilka sekund jest czarny, gdy nagle pojawia się na nim złowieszcza twarz diabolicznej zakonnicy. Niby nic strasznego, ale nasz organizm w naturalny sposób reaguje szokiem i strachem na tak nagłe pojawienie się maszkary. Ten zabieg jest jednym z podstawowych elementów straszenia w horrorach. Zdaniem właścicieli Youtube istnieje zbyt duże ryzyko, że wywołany obrazem szok byłby dla widza zbyt duży.

Jak widać jednak, producentom „Zakonnicy” udał się wyjątkowo dobrze, a usunięcie filmu z pewnością tylko zwiększy zainteresowanie produkcją. Pozostaje nam czekać do września.

RadioZET.pl/MF