Zamknij

Dystrybucja filmu "Escape Room" w Polsce wstrzymana

Redakcja
07.01.2019 11:05
Dystrybucja filmu "Escape Room" w Polsce wstrzymana
fot. Instagram:@escapemattster

11 stycznia na ekranach polskich kin miał pojawić się horror "Escape Room". Firma UIP poinformowała jednak o wstrzymaniu dystrybucji na terenie naszego kraju. Najprawdopodobniej ma to związek z tragedią, jaka wydarzyła się 4 stycznia w Koszalinie.

"Escape room" to nowy amerykański horror w reżyserii Adama Robitela. W rolach głównych występują między innymi: Tylor Russel, Deborah Ann Woll oraz Logan Miller. Fabuła produkcji opowiada o grupie znajomych, którzy wybierają się do tytułowego pokoju zagadek, mającego opinię wyjątkowo niepokojącego. Okazuje się, że z pozoru niewinna zabawa w rzeczywistości jest śmiertelnie niebezpieczną grą. Gracze mają godzinę, aby wydostać się z pułapki i uniknąć śmierci. Światowa premiera filmu miała miejsce 3 stycznia 2019 roku, w Polsce obraz miał pojawić się 11 stycznia. Jednak tak się nie stanie.

Escape Room
fot. Instagram:@sauteinthebay

Dystrybucja "Escape Room" w Polsce wstrzymana

4 stycznia w Koszalinie miało miejsce tragiczne wydarzenie. W jednym w escape roomów wybuchł pożar, w którym zginęło pięć uczennic III klasy Gimnazjum, a pracownik pokoju zagadek został ciężko poparzony. W obiekcie miało dojść do wielu nieprawidłowości dotyczących bezpieczeństwa. Prokuratura postawiła zarzuty osobie odpowiedzialnej za organizowanie działalności escape roomu.

Krajowa premiera filmowego "Escape Roomu" zbiegła się z pożarem w Koszalinie. Sytuacja stała się bardzo niezręczna, ponieważ dzień przed tragedią dystrybutor rozpoczął promowanie produkcji w internecie wykorzystując hasztag #EscapeRoom. Teraz z tym samym hasztagiem pojawiają się posty nawiązujące do wydarzeń z Koszalina.

Najprawdopodobniej właśnie w związku ze zbiegnięciem się daty premiery z pożarem, dystrybutor "Escape Room" w Polsce zdecydował o wstrzymaniu dystrybucji filmu na terenie naszego kraju. Firma UIP wydała w sieci krótki komunikat.

- Uprzejmie informujemy, że dystrybucja filmu „Escape Room” została wstrzymana.

W obliczu wydarzeń sprzed kilku dni decyzja wydaje się słuszna. Nie wiadomo jeszcze czy i kiedy film ma być dystrybuowany w Polsce.

RadioZET.pl/MF