Zamknij

Dywizjon 303. Piotr Adamczyk w filmie o polskich lotnikach

Redakcja
02.07.2018 12:56
Dywizjon 303. Piotr Adamczyk w filmie o polskich lotnikach
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

31 sierpnia na ekranach kin będziemy mogli obejrzeć polsko-brytyjską produkcję opowiadającą o legendarnym Dywizjonie 303. W obrazie powstającym na podstawie książki Arkadego Fiedlera zobaczymy między innymi Piotra Adamczyka.

Pod koniec wakacji w kinach pojawi się nowa produkcja filmowa oparta na książce Arkadego Fiedlera o polskich lotnikach, którzy wsławili się bohaterką walką w Wielkiej Brytanii podczas II Wojny Światowej. „Dywizjon 303” będzie miał premierę 31 sierpnia, a w sieci możemy już oglądać pierwszy zwiastun.

Nowy film o polskich lotnikach

Dywizjon 303 Polskich Sił Powietrznych to jeden z najbardziej znanych pododziałów lotniczych II Wojny Światowej. Podczas walk w Wielkiej Brytanii był prawdziwym postrachem pilotów Luftwaffe, a jego bohaterska walka przeszła do historii. Koprodukcja polsko-brytyjska przenosi legendę pilotów na ekrany kin. W rolach głównych zobaczymy między innymi Macieja Zakościelnego, Piotra Adamczyka i Annę Prus. Producenci podkreślają, że ekranizacja książki Fiedlera cieszy się pełnym poparciem ze strony rodziny autora, a szeroko zakrojone konsultacje historyczne zaowocują dokładnym odwzorowaniem mundurów i wyposażenia żołnierzy oraz realizmem walk powietrznych. Zapowiadają również wyjątkowo efektowne i dopracowane efekty specjalne.

Dywizjon 303 na ekranach kin

Co ciekawe, końcówka wakacji przyniesie dwa filmy o tej samej tematyce. Wcześniej niż „Dywizjon 303”, 17 sierpnia, będziemy mogli zobaczyć „Hurricane: Squadron 303”, inny obraz oparty na koprodukcji polsko-brytyjskiej, jednak całkowicie w języku angielskim. Zyskamy zatem możliwość porównania dwóch spojrzeń na historię bohaterskich lotników.

Piotra Adamczyk otrzymał także rolę w międzynarodowej produkcji. Będziemy mogli zobaczyć go w 2019 roku w serialu „Imię róży”, gdzie zagra mnicha.

RadioZET.pl/MF